Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zářijový prodloužený víkend

28. 9. 2009

Státní svátek konečně inteligentně vyšel na pondělí a přichystal tři dny volna. Původně jsem špekulovala,  že zvládnu závody tři, ale zdravý rozum zvítězil a pondělí naštěstí zůstalo na regeneraci.

Hloubětínský drak v Kyjích

Závody máme za rohem a tak jsme se relativně vyspinkali. Hloubětínští přichystali dva rozhodčí a parkury, takže vše krásně odsejpalo a navíc rozpis byl velmi inteligentní, nepovedlo se mi běžet na dvou parkurech najednou. Baldric běžel hned brzo ráno, pěkný jumping, ten nám nedělá problémy. Carrera zahájila svůj úspěšný den. Ve dvou bězích se diskla na druhé překážce, páč neni schopná zřejmě už běžet dvě překážky rovně. Jednou jí oběhla  a po druhé skočila uplně někam do pryč. Ale po parkurech, co předváděli rozhodčí na republice se ani není čemu divit. Doběhly jsme jenom agility, ale s chybičkama, Carrerce se povedla úžasná věc, ačkoli na áčku dělala pěkné two on two off, nedotkla se ani jednou tlapkou zony.  Že si ty nohy nevykloubila. Baldricovi jsem byla nucena na áčko točit na čelo, tudíž jsem nepohlídala zonu, tak tedy jump, ale neva, součet dvou běhů se zadařil. S Baldricem jsme tedy rotovali na vyhlášení a hurá dom, přichystat se na zítřek, který byl obzlášt pro mě poněkud náročný.

Naše výsledky:

Baldric: Jumping: 2. místo, Agility: 2. místo - Součet veteráni: 1. místo

Carrera: Jumping, LA3: DIS, Agility: 17. místo

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Apple Cup III.

V Mladé Boleslavi probíhaly vedle sebe vlastně závody dva, oficiální, kde běhala klasická sestava a neoficiální, kam jsem přihlásila Surri a Erinku. Hned ráno tedy nastal šílený maraton, kdy jsem jen pobíhala mezi dvouma parkurama a vyndavala a zandavala do boudiček různé pejsky. Zastavila jsem se až asi ve dvě hodiny odpoledne, kdy neofiko závody skončily a na ofiko byly jedničkové a dvojkové zkoušky. Uf.

Neoficiální závody obsahovaly jednoduchý začátečnický jumping a agility, dále vypečenou hru Červená Karkulka. Závodník obdržel slušivý čepeček a do jedné ruky košíček, který obsahoval zcela živou a jedlou bábovku a litřík vínečka. Takticky jsem ze hry odhlásila madam Surrikatu, přeci jen jsem jí v jejím věku nechtěla motat hlavu. Erinka zaběhla všechny tři běhy čistě, jeden stačil na bednu, druhý už rychlostně na všechny prtíky ne, ale součet a hlavní cena neofiko MR teriérů - Teriérská naděje nám neunikla. Madam dokonalá se ovšem taky snažila. Agility krásně čistě, pár setinek na první místo, ale poctivě jsme zastavovaly zonečky. V jumpingu jedna moje tyčka, ale nejrychlejší čas, udělala mi velkou radost.

A hurá na ofiko parkur. Madam Carrera zřejmě zpytovala svědomí. Podařila se neuvěřitelná věc, zaběhla všechny tři běhy čistě, v agility se nám tedy vyskytlo menší nedorozumění, které způsobilo mega časovou ztrátu a stálo nás vítězství, ale po včerejšku mi to přišlo jako sen. Baldric dal čistý jumping. V agility se opět pan rozhodčí zuřivě bránil snížit veteránům áčko, no asi at si namáhaj klouby. Rozhodla jsem se tam Baldric zastavit tedy stůj co stůj, což se mi sice povedlo, ale zato jsem mu utekla na kladině a ještě točila na čelo, tedy nám na rozdíl od včerejška utekl celkový součet. Tentokrát se počítaly všechny velikostní kategorie dohromady. Navíc ani překážky nebyly snížené, ale s tím naštěstí žádný problém nemá. Pak opět vyhlašovací maraton. Pořadatelé sehnali opravdu štědré sponzory, takže jsem byla ráda, že jsem všechno narvala do auta. V Boleslavi jsme opět strávili super den a už se těším na další ročník!

A výsledky:

Baldric - veteráni: Jumping: 2. místo, Agility: 3. místo - celkový součet: 2. místo

Carrera: Jumping: 1. místo, Agility: 2. místo, LA3: 1. místo

Erin: Agility: 3. místo, Jumping: 7. místo, Hra: 7. místo - součet Teriérská naděje: 1. místo

Surri: Agility: 2. místo, Jumping: 3. místo

Videa:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Erin: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch