Jdi na obsah Jdi na menu
 


Táborský hopík

16. 8. 2009

Táborské závody se tentokrát konaly na oblíbeném místě v Soběslavi. Příjemný cvičák, mega prostor na venčení, lesík, ideální. Co už bylo horší, výška skokových překážek. To že byly na maximum budiž, ale vzhledem k hrbolatému terénu se muselo někdy skákat tak 70 cm či výš a to mi bylo jasné, že Carrera nezvládne. A také že jo, co nám byly platné nejrychlejší časi, když v každém běhu šly dolu dvě tyčky. A další věc háravky... já chápu, že můžou závodit, ale proč je musí majitelé odložit 5 cm od pásky jen tak na volno, to už mi hlava nebere. Baldric byl po ránu velmi happy, tři překážky po čistém běhu před cílem se utrhl a dal si zřejmě vítězné kolečko složené z překážek dle vlastního výběru. Pak ještě skákal metr do vzduchu, jako že je to sranda.. no tak jo. Následovaly trojkové zkoušky. Nebyly nijak těžké, proto jsem se rozhodla, že konečně s Kari vyzkouším start na přivolání přes dvě překážky. Vím, že to nemá ráda, ale v tréninku to zvládá. No, nezvládla to...v plný rychlosti mě nabrala do holeně takovým stylem, že se mi bolestí podlomily nohy a poroučela jsem se k zemi. Rozhodčí to vyhodnotil jako chybu a tak jsme tedy běžely dál. Padly standardní dvě latě, potrénovaly jsme zony a já se odplazila k běhu s Baldricem. King se opět předvedl, zkoušku vyhrál s čistým bodovým kontem. V posledním agility běhu přišel s Kari náš jediný disk, můj trojkový pes opustil předčasně slalom...Baldricovi jsem to zkazila, postavila ho příliš blízko první překážky a vzhledem k tomu, že i small byli na maximu, skočku shodil a stálo nás to bednu.

Na vedlejším parkuru probíhaly neoficiální závody. Byla otevřena i kategorie youngies pro pejsky od 12ti měsíců a tak jsem Surri přihlásila. No, mé obavy z neofiko závodů, kdy trať staví někdo, kdo to příliš neumí se potvrdily, překážky byly tak divně blízko naskládané, ale tu nejhorší jsem si prostě posunula a rozhodla se běžet. Ačkoli Surri nemá dotrénované zonovky, tak na áčku i kladině se krásně zastavila a běh jsme vyhrály. Další běhy i druhý den se nám bohužel už tolik nepovedly. Surri, které jsem stavěla poslední měsíc pouze roztáhlé rovinky na rozběhání, to nějak nepobrala a po tunelech v rychlosti si ještě není zvyklá sama hledat překážky a tak je míjela, ale radost měla, tak dobrý. Následovalo vyhlášení a hurá dom.

V neděli byly tropické teploty již od rána, ale naštěstí nebylo dusno, tak jsme to ve zdraví přežili. Ranní jumping s Baldricem dopadl stejně jako včera, tedy diskem. Po překonání překážky u pásky se šel podívat, kdeže je ta háravka. Carrera zřejmě celou noc zpytovala svědomí a nějakým zázrakem  neshodila jedinou tyčku. Tak jsem jí pochválila... to byla ovšem chyba, páč ve zkoušce dala svůj rekord a shodila 5 (ano slovy pět) překážek v řadě...jelikož jsem si chtěla potrénovat zony, tak jsem jí nediskla, ale z plných plic jsem jí to po doběhu vysvětlila. Opět si to vzala k srdci a v agility šla dolů jen jedna, napůl moje, stálo nás to sice vítězství, ale vzhledem k tomu, že to opravdu padalo uplně všem, na bednu to bylo. Baldric běžel poslední open běh ve svém životě a derniéru si pokazil, celý víkend dělal poctivé zony na áčku a to poslední musel skočit. Stálo nás to stejně jako s Carrerkou vítězství, ale bedna přeci jen byla. Tak tedy vzhůru do veteránů!

Výsledky:

Sobota:

Baldric: Jumping: DIS, SA3: 1. místo, Agility: 7. místo

Carrera: Jumping: 5. místo, LA3: 3. místo, Agility: DIS

Surri: Youngies Agility: 1. místo, Jumping: 4. místo

Neděle:

Baldric: Jumping: DIS, SA3: 3. místo, Agility: 2. místo

Carrera: Jumping: 1. místo, LA3: 4. místo, Agility: 2. místo

Surri: Youngies Jumping: 6. místo, Agility: nedokončily jsme, dělala máňu.

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch