Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Budějovickou tlapku

26. 4. 2009

Na závody konané na budějovickém výstavišti jsem vyrazila poprvé. Jednak mě lákalo jméno rozhodčí, která umí fantasticky běhavé a nenahňácané tratě a jednak jako povrch byl psán písek. Bylo mi řečeno, že je takový tvrdší, ale nikde nebylo psáno, že se bude běhat na tvrdém udusaném mlatu s vlastnostmi betonu posetým ostrými kamínky. V první chvíli jsem se chtěla obrátit a ject dom, ale nakonec jsme to zkusili. Mistr Kventy vyrazil na trať začátečníků a pak už začla série fantastických parkurů, jeden hezčí než druhý a to i trojkové zkoušky. Né že by byly lehké, ale rozhodně běhavé a na trávě by to byla fantazie. Bohužel na tomto povrchu se člověk vlastně jen soustředil na to, aby nezískal silniční lišej, páč to klouzalo nejen psům, ale i lidem a to v jakémkoli obutí. Tak jsem si postěžovala a teď k běhání.

 Jumping se oběma povedl, škoda u Kari první tyčky, ale na to jak jí to klouzalo, takže jsem byla všude před ní, to byl luxus. Následovala mega přestávka, kdy jsem tentokrát neodolala a obešla stánky a ulovila krásnou drybedku za akční cenu. A pak naše tradiční zkoušky. Obsahovala pekelnou kombinaci zdi a dvojskoku, navíc do kopce. Carrera neshodila...a tak jsem se uklidnila a jelikož se při její rychlosti s ní dalo běžet jako s Baldricem, došmudlaly jsme to do cíle čistě! Hurá, poslední trojka na Championa ulovena.  Baldric už začal být poněkud vysílen vedrem, takže spadl dvoják, ale jinak zóny dělá poctivě, tak jsem měla radost. Před startem agility jsem vytáhla Carreru z boudičky a zjistila, že chodí po třech. Začla jsem jí prohlížet packy a bylo to jasné. O ten super povrch si zlomila dráp vejpůl v lůžku, trošku to krvácelo a rozhodně pekelně bolelo.  Po konzultaci s doktorkou Flashovou a při zjištění, že jak vidí překážku na kulhání zapomene, jsem se rozhodla, že vyrazím, že si snad dráp dorve, vyčistíme to a bude. No nebylo, jak jsem byla nervní, jestli kulhá nebo ne, disk přišel na asi čtvrté překážce. Baldric jak jinak zas čistý běh. A čekání na vyhlášení... to už se blížila osmá hodina, v sobotu mi to tolik nevadilo, ale děsilo mě, v kolik se dostanu domů v neděli. Přes noc jsem díky vypůjčeným kleštičkám drápy ostříhala co to šlo, oba dva je měli šíleně roztřepené a hurá do dalšího dne.

Ranní jumping byl čistě na rychlost, škoda že oba dva shodili opět stejnou tyčku. Ve zkoušce se Kari povedla neskutečná věc, po třech letech, co spolu závodíme, odešla ze startu.. to mě opravdu dostalo, no všechno je jednou poprvé. Byla tedy vrácena a potrénovaly jsme si zóny. Baldric běžel sice čistě, ale bohužel se předtím na parkuru vyvenčil pes a Baldric si šel čuchat a výsledný čas byl šílený. Poslední běh běžel brouček čistě, Carrera taky, ale najednou jsem slyšela písk. Jak jí to klouzalo, vynechala tyčku někde uprostřed slalomu a to jsem opravdu neměla šanci zaregistrovat. Po závodní přestávce se umístil i mistr Flash a tak jsme opět čekaly hodinku na vyhlášení. Narvaly jsme věci do auta a vyrazily. No škoda...budějovické výstaviště je nádherné, ale na tomto povrchu už nás nikdo nikdy neuvidí.

A naše výsledky:

Sobota:

Baldric: Jumping: 7. místo, SA3: 3. místo, Agility: 5. místo, Součet: 2. místo

Carrera: Jumping: 12. místo, LA3: 1. místo (0,00 t.b., obhájena třída A3 do března 2011), Agility: DIS

Neděle:

Baldric: Jumping: 15. místo, SA3: 5. místo, Agility: 5. místo, Součet: 8. místo

Carrera: Jumping: 16. místo, LA3, Agility: DIS

Videa:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch