Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kozinův čakan listopadový

29. 11. 2009

Do Horšovského Týna se pokaždé moc těším, super píseček, jedlé ceny, jarní počasí. Ráno nastal menší error s budíkem, který jsem omylem nastavila o hodinu později, ale podala jsem svůj životní výkon a činnosti, které mi jinak zaberou hoďku jsem zvládla v rekordním čase 10 minut a to včetně vytvoření obličeje. Docentka Flashová s komickým černobílým duem chvilinku posečkala a mohly jsme vyrazit, nakonec jsme stihly konec přejímky, žádný stres. Závody pískal náš milý strýček a jak jsem čekala, parkury opravdu nebyly pro jedničkové psy. Tedy v mém případě ani pro ty trojkové. Začínal jumping, který obsahoval vypečené pasáže, ale jinak pěkný běhavý, Baldric žádný problém. A hurá Surránek, nějaké obloukové errory, ale čistý běh. Postupem času se stále ozývala píšťalka a tak najednou koukám na výsledky a Surránek je na prvním místě.  Carrera měla celý víkend jediný problém... a to moje nervy, které nevydržely shozenou překážku, pokaždé když shodila (a to kromě trojek a nedělního jumpingu vždy),  následovala diskvalifikace, ale jinak spokojenost, její reakční doba už odpovídá její rychlosti.

A hurá zkoušky, pro nás bohužel neobsahovaly kladinu, ale 2x áčko, vzhledem k tomu, že na něm nemáme dodělanou zonu a strávíme tam x vteřin, tak výsledný čas nic moc, ale zkouška na výborně a bedna k tomu. Carrera vystřihla luxusní trojkovou zkoušku, doufám, že to máně půjde stejně i v březnu, kdy budeme muset znova obhajovat. A již závěrečné agility, Baldricovi jsem běh zkazila, ty mé neštastné točky na čelo. Surránek šel celý těžký parkur nádherně, bohužel jsem si nevšimla poslední vynechané tyčky ve slalomu, zvlášt když opět doběhlo pár psů a vyhrál pes s chybou. Hurá tedy na vyhlášení, luxusní staňkovské koláčky doladěné smetánkou a šup do penzionku.

Druhý den se při stavbě agility opět řádilo, pro rychlé psy obsahoval né příliš řešitelnou past. Madam dokonalá ovšem prošla. A šup zkoušky, opět pouze áčko, ale nějak jsem Surránka urychlila a povedl se krásný běh, tímto jsme splnily do dvojek. Carrera se poněkud utrhla z vedení, nezůstala na zoně, následovalo odmítnutí a opět se jí podařila shodit tyčku, naštěstí poslední, takže už jsem jí nestihla pak disknout. A všichni se těšili na závěrečný jumping, doufali jsme v něco pěkného běhavého na závěr... móda mezi zezadu okolo ovšem dorazila i do Týna....Surrinku jsem sice provedla mezi, ovšem pak už to nervově nevydržela, zdrhla do poměrně vzdáleného tunelu a pak už nebyla schopná skočit jedinou skočku, prostě psychická únava se dostavila.  Carrera to kupodivu unesla a ani neshodila. Ovšem vysílačka z látkáče do dalšího tunelu se nám nevyvedla, nemohla jsem to příliš ošetřovat, páč jsem již potřebovala sprintovat jinam. Kari se nějakým zázrakem zastavila zhruba 5 cm před ústím tunelu, z kterého měla vyběhnout a né do něj vběhnout, mě se zastavil dech, Kari zřejmě pochopila, že jde do tuhého a běžela do tunelu ze správné strany, ještě jsme časem stihly i bednu. Baldricovi byl parkur naštěstí přestaven a prý k vánocům jsme dostali luxusní běhavý jumping, který jsme si bezva užili, Baldric ho celý proštěkal. Zas jsme si počkali na nějaké koláčky a hurá dom, písku, agility a Horšovskému Týnu zdar!

Tož výsledky:

Sobota:

Baldric: Jumping: 1. místo, Agility: DIS

Surri: Jumping: 1. místo, LA1: 2. místo, Agility: DIS

Carrera: Jumping: DIS, LA3: 1. místo, Agility: DIS

Neděle:

Baldric: Agility: DIS, Jumping: 1. místo

Surri: Agility: 1. místo, LA1: 1. místo  (tímto splněno do A2), Jumping: DIS

Carrera: Agility: DIS, LA3: 2. místo, Jumping: 3. místo

Videa:

Baldric: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch