Jdi na obsah Jdi na menu
 


K.A.T. Cup Třešť

14. 6. 2009

Do Třeště jsem se vypravila poprvé a rozhodně nelituju. Cesta uběhla překvapivě rychle, závody se konaly v areálu jezdecké stáje na mega obrovském koňském výběhu, k dispozici byl luxusní záchůdek, prostor na venčení, paráda. Pořadatelé měli všechno nachystané a vzhledem k menšímu počtu závodníků vše běželo jak na drátkách. Největším lákadlem byly samo parkury Slávky Podmolové, která se umí prostorově vyřádit. A huž k běhání. Baldric jak jinak prosvištěl čistě. Carrera absolutně nepochopila mega vzdálenosti mezi překážkama, které pravda vysoce přesahovaly maximální vzdálenost a už po druhé skočce běžela kamsi do prčic. To jí rozhodilo, začla kosit, byla tedy zastavena  a odvedena z parkuru.. a to byl její poslední error, pak už předváděla samé dokonalosti.

Po jumpingu jsem vytáhla Surrinku, házím jí aportíky, skáčeme si párkrát překážku na rozeskákání a pak jsem se rozhodla, že bych jí mohla upravit fazónu a v klidu vyčesat. Když jsem došla k tříslům, vykoukla na mě mega díra, kůže roztrhlá tak 5 cm a byl vidět sval. Krev netekla, ani necekla, jen mě braly mrákoty. Zavolal se tedy veterinář, čekání bylo nekonečné. Místní veterina nepřekypovala rozhodně žádným vybavením, Surri měla utržené i podkoží, čekal jí tedy vnitřní steh a pak pár venkovních, vše beruška vydržela bez jakéhokoli umrtvení. Naštěstí hned po zašití už to vypadalo parádně, vůbec nekulhala a pravděpodobně už o tom ani nevěděla. Já stále překonávala mdloby, ale byl čas se vrátit k běhání. No, nervy mi již žádné nezbyly a tak nás čekaly 4 super vyvedené běhy. Pořadatelé vyhlašovali pořadí do 5. místa, čekal mě tedy vyhlašovací maraton. Ale užili jsme si to. Závody skončily fenomenálně brzo, zrušila jsem tedy ubytování a vyrazila dom. Surri bohužel musela dostat antibiotika a tak druhý den zůstala doma, aby byla trošku v klidu.

Druhý den nás čekalo již opravdové letní počasí. Na Baldricovi se projevila únava a to nás stálo v každém běhu tyčku a tím pádem dva vítězné běhy, ale Baldric se stává součtový specialista. Carrera běhala stále fantasticky, jen ve zkoušce byla odchycena, zóny už nebyly uplně ideální. Závěrečný jumping byla klasická specialita paní rozhodčí, zběsilý úprk, Carrerce se to povedlo v šílené postupovce přes 6,5 m/s. Pak opět maraton vyhlašování, naložení snad 20ti kilo granulí a hurá dom. Super víkend s jediným zádrhelem, ale nakonec vše dobře dopadlo, agility zdar!!!

Tož naše výsledky:

Sobota:

Baldric: Jumping: 4. místo, SA3: 1. místo, Agility: 2. místo

Celkový součet: 2. místo

Carrera: Jumping: DIS, LA3: 1. místo, Agility: 1. místo

Celkový součet: 7. místo

Neděle:

Baldric: Agility: 3. místo, SA3: 3. místo, Jumping: 9. místo

Celkový součet: 3.místo

Absolutní součet - Vítěz K.A.T. Cup - 1. místo

Carrera: Agility: 1. místo, LA3: DIS, Jumping: 1. místo

Celkový součet: 1. místo

Absolutní součet: 4. místo

Obrazek

Videa tentokrát jen se soboty, nenašla jsem bohužel žádného kameramana:

 Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch