Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den vítězství a prodloužený víkend

10. 5. 2009

Další třídenní víkend za sebou byl tentokrát o poznání náročnější. Dvoje závody a parádní akce, sraz francouzských buldočků, který jsme si užili na 100%.

Májová cena Masečín

Do Masečína co by kamenem dohodil, píseček, opravdu standardní překážky a povedené počasí. Rozložila jsem boudičky u veselého tervíka a hurá do závodění. Začínalo se agility během, Carrera nezklamala, na písku neshazujeme a tentokrát se nám to povedlo i bez oblouků.  Baldric taky pěkný čistý běh v rámci našich časových možnosti. Pak nastaly menší manévry, černé mraky se střídaly se sluníčkem, takže jsem cvičně neustále stěhovala boudičky, ale aspon se zkrátilo čekání na trojkové zkoušky. Obsahovaly vypečenou pasáž, kdy velcí psi po kruhu doskočili přímo před skočku, která se šla z opačné strany, což pro nás bylo neřešitelné, ale jinak krásný běh, všechny tyčky a zonečky. Baldrica jsem strhla z toho kruhu pro jistotu rovnou do odmítnutí, ale jinak se taky snažil brouček.  Následoval závěrečný pekelný jumping, který jsem si statečně prohlídla s blind crossem po látkáči a před dvojskokem. Zázrak se stal, jednak jsem to stihla a jednak ho Carrera neshodila. Bohužel parkur obsahoval 2x tunel velmi nešikovně postavený v blízkosti slalomu, kam se pokusila 2x zdrhnout, naštěstí jsem jí vždycky uřvala, ale stálo nás to dost času. Baldric se po letech netrefil do slalomu, ale vzhledem k počasí běžel statečně. A pak čekání na vyhlášení...tentokrát věru žádné problémy s pobráním cen, strčila jsem je za opasek a vyrazila rychle dom a do hajan a vzhůru do dalšího dne.

Ještě výsledečky:

Baldric: Agility: 6. místo, SA3: 4. místo, Jumping: 10. místo

Carrera: Agility: 1. místo, LA3: DIS, Jumping: 2. místo

Video:

Carrera: www.youtube.com/watch

Baldric: www.youtube.com/watch

May cup 2009

Budík nařízen opět na nekřesťanskou hodinu a hurá do Mladé Boleslavi. Byla jsem zvědavá, jak se Carrera popere s přechodem na trávu, ale zvládla to statečně, vzhledem k tomu, že tyčky padaly i pouhým větrem.  Baldric se v jumpingu krásně rozběhl, Carrera taktéž, bohužel s jednou tyčkou, útěchou byl nejrychlejší čas, ale to už známe že jo. Zkoušky jsme měli nacvičené už ze včerejška, navíc vypečená překážka byla posunuta, tak jsme to zvládli. Carrera poněkud netrefila houpačku a po mém řevu s leknutím shodila jednu tyč, ale doběhly jsme. A poslední agility. Baldrica jsem brzo pustila z áčka, Carrera překvapila a neshodila ani na trávě. Sice big error za látkovým tunelem, kam se otočila do pryč a následující tři překážky trvalo než jsme se srovnaly, ale definitivně snad již tu trávu přežijeme. Mezitím jsem ještě stíhala běhat s Erinkou na neoficiálních závodech. První běh měla o tři vteřiny rychlejší než všichni ostatní, bohužel jí byla mávnuta  zona, které poctivě sbíhá, ale co se dá dělat. V dalších bězích už se ozvaly nožky, kterým se nelíbila ledová Jizera, ale máňa tam zdrhla pekelně rychle. Na parkuru už ale viditelně zpomalila. Opět tedy čekání na vyhlášení, ještě že sebou vozím tolik tašek  a mám kam narvat ceny, největší úlovek byl slizový mimozemšťan, který teď dělá velkou radost až u dalekého Pradědu.

A výsledky:

Baldric: Jumping: 4. místo, SA3: 1. místo, Agility: 9. místo

Carrera: Jumping: 6. místo, LA3: 2. místo, Agility: 2. místo

Video: www.youtube.com/watch

IV. sraz francouzských buldočků Svojanov

A konečně akce, na kterou jsem se těšila strašně dlouho. Už tolik srazů mi nevyšlo kvůli závodům, které se musí hlásit půl roku dopředu, ale tentokrát to klaplo. Ráno jsem nabrala Ivuš s Rozárkou a Emičkou a hurá na šílenou štreku do Svajnova. Ráno byl již přichystaný coursing. Holčičky byly zavřeny do boudiček. Což nebyl nejlepší nápad narvat tam všechny, Matylda se praštila do nemocného oka a opět jí praskl vřídek, na střapec tedy moc neviděla. Navíc bylo již šílené vedro, ale na první pokus to nebylo špatné. Největší šok mi ovšem připravila Barunka, chtěla jsem jí pustit jen na pár metrů, ovšem absolutně zapomněla na to, že je téměř slepá a má luxaci snad 25. stupně a běžela jak za mlada. Ve finále se poprvé v životě šla sama o sobě smočit do rybníka, což už jsem nechápala vůbec. V deseti letech má nějaký restart. Svojanov je nádherné místo, krásné okolí, super rybník s bezva přístupem do vody, takže si to všichni užili. Po coursingu a koupáníčku jsme se my páníčci rozložili na dekách, holky lezly po všech přítomných a nechaly se drbat, borderky se snažily pořád něco aportovat nebo aspoń budlo obrat o klacky.

Moc díky našim velkoorganizátorům - Mylanovi a Laďovi za fantastický den!!! Francouzským buldočkům zdar!

Fotodokumentace taktéž ASAP.

Video coursing: www.youtube.com/watch

Za fotečky moc děkujeme Áje a Pepovi! A největší díky samozřejmě hlavnímu velkoorganizátorovi!

 

Obrazek

Fotogalerie: vilmovic.rajce.idnes.cz/Svojanov_2009/

Kompletní fotogalerie Áji: picasaweb.google.com/almakynast/SrazFBSvojanov2009#