Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky Březiněves a neagilitní Velikonoce

24. 3. 2008

Letošní prodloužený velikonoční víkend nás obšťastňoval Otík, alias Hi I´m Pirate Black Chevers, alias Máňoš od Týnky, která nám ho svěřila na hlídání dokonce již podruhé. Erinka s Kari byly nadšené, že mají někoho na hraní, Baldric pochopil, že tady žádná bitka nebude, páč to zas nepochopil Ota a tak jsem si užívala přítomnost šesti psů. V pátek jsme se dozvěděli nemilou zprávu a to že pondělní velikonoční závody jsou zrušeny páč na hřišti je moc sněhu:( Ale užili jsme si to i tak.
V sobotu jsem vyrazila směr Letňany na MVP, pozdravit staré známé a po sté se přesvědčit, že výstavy jsou fakt šílenost, která se jistě i do budoucna bude muset obejít bez naší aktivní účasti. Touto cestou gratuluji Mr. Deliquentovi ke svému prvnímu a jistě né poslednímu třídnímu vítězství:) Odpoledne jsem vyrazila na cvičák a po pár překážkách jsem zjistila, že Carrera je vlastně směšně lehce ovladatelný pejsek, který snad umí i imaginární čísla, kdežto Ota je prostě Ota:) Ale co by člověk pro zábavu neudělal.
V neděli nás čekal další marný pokus o ulovení nějaké trojkové obhajoby a to na dvojzkouškách v Březiněvsi. Sice trošku sněžilo, ale umělá tráva je perfektní za každého počasí. Horší to bylo se zonovými překážkami, ale naštěstí paní rozhodčí udělala moudré rozhodnutí a překážky připomínající ledovou plochu vyřadila a zůstala jen kladina, která se šla 2x. Když jsem dorazila na místo, největší chumelenice naštěstí ustala, první zkoušky začínali small. Prohlídku pro dva absolutně odlišné psi už mám nacvičenou z Horšovského Týna, takže mozek nějak začal fungovat. Na startovce nás ovšem bylo šest a to většina psů, která je rychlejší než Baldric, takže jsem si předem nedávala žádné naděje a ještě že tak. Baldric ustál super obě dvě zony, ale po sto letech se mu nepovedl náběh do slalomu... jak jsem z toho byla vynervovaná, to samé se mi povedlo i s Kari, tu jsem doslova ze správného naběhu vystrčila, jinak po čistém běhu že. Druhá trať už byla smrtelná a pro Baldrica prakticky nezaběhnutelná, páč obtočený tunel kolem áčka nám nedává žádnou šanci na zonu. Naštěstí se disknul hned na 4. překážce, tak jsem se na sporné místo ani nedostala. Kari menší neplánovaný výlet, následovala shozená tyčka, jinak opět pěkný běh... ale jaksi s chybou že:(
Tak naše výsledky:
Baldric:
1. SA3: 6. místo
2. SA3: DIS
Carrera:
1. LA3: DIS
2. LA3: 1. místo

Takže hlavu vzhůru, další závody se již blíží:) Agility zdar.

Obrazek

Byl přítomen opět náš pan agilitní fotograf, fantastické fotky najdete na: www.borderky.cz.