Jdi na obsah Jdi na menu
 


VOSA CUP II

10. 2. 2008

Tři týdny uběhly jako voda a nás opět čekal zběsilý výlet směr Hlučín. Počasí bylo tentokrát bohužel o dost chladnější, ale zas bylo sucho, takže nehrozilo, že se ze psů stanou jedlé pískové koule. Ubytování již tentokrát zcela odpovídalo našim představám, až na ty manželské postele:) Ráno jsme vstaly a pohled na teploměr mě teda vyloženě vyděsil, ale řekla jsem si, když to Baldric přežil minule, že už ty 4 stupně nejsou takový rozdíl. Teplota v hale se blížila nule a dvoudenní pobyt byl dost očistcem.
Začínalo se jumpingem large, trošku nahňácané překážky, ale jinak nic nezaběhnutelného. Čekala jsem na startu, když jsem zjistila, že nemám kopačky:) Panicky jsem se běžela přezout, dotáhla tkaničky a už jsem běžela na parkur, mezitim zapomněla trať a diskla se na 4. překážce:) Carreře to doufám nevadilo. Baldric krásný čistý běh a bedna. Dvojkové zkoušky byly dost tragické, lámání psa za každou překážkou, takže po 4. zatočení se Kari splašila, tak byla zalehnuta a odvedena z parkuru. Trojku dal Baldric krásně čistě, i v pořadí, ovšem zas ten čas:( Nutno podotknout, že do času se nevešla ani borderka co doběhla v large, byla to šílená motanice. Závěrečný agility běh byl pro nás s Kari opět neřešitelný, dlouhá rovinka, končící tunelem, ačkoli na tréninku už to zvládá, na závodech se stáčí na první překážku vedoucí mým směrem a DIS je na světě, tedy plný počet:) Baldric vyrazil nečekaně rychlým tempem a škoda že jsem mu zkazila kladinu, kde jsem ho zastavila nesmyslně brzo před zonou, jinak měl lepší čas než psi na prvních dvou místech:(
Počkali jsme na vyhlášení a hurá do penzionku, kde jsem asi půl hodiny rozmrzala pod sprchou, naštěstí se mi to povedlo a tak jsem mohla vyrazit i na večeři a posilnit se do dalšího dne.
V neděli začínali small a Baldric předvedl neuvěřitelný výkon a vyhrál agility běh, myslím, že poprvé v životě. Carrera zjistila, že dorazil chovatelský dohled ze Zlína a běhala celý den super, bohužel únava se projevila a tyčky začly padat. V agility i zkoušce to ale i s jednou tyčkou stačilo na bednu. V jumpingu bohužel spadly dvě.
Baldricovi v trojkové zkoušce vběhnul na trať pes a tak jsme měli běh opakovat. Vůbec mi nedošlo, že nemám nárok dva běhy ihned za sebou udejchat a vyrazila jsem, chyba:) V posledním jumpingu, který stačilo nějak čistě doběhnout a vyhráli bychom součty sem ho samozřejmě neuvěřitelně diskvalifikovala, ale aspon vše jak má být, součty nejsou nic pro nás:) Jinak velmi pozitivní bilance, ani jednou sem se neválela a ještě že tak, páč jedné slečně se to povedlo a myslím, že ten písek ze sebe bude dostávat ještě týden:) Naše výsledky, sice pro mě zklamání, páč vymodlená A3 zkouška opět nikde, ale náš čas jistě přijde:)

Sobota:
Baldric: Jumping: 3. místo, SA3: 3. místo, Agility: 5. místo
Carrera: Jumping, LA2, Agility: DIS

Neděle:
Baldric: Agility: 1. místo, SA3: 4. místo, Jumping: DIS
Carrera: Agility: 3. místo, LA2: 3. místo, Jumping: 13. místo

Baldric mrazivý pobyt bohužel odstonal, ačkoli byl navlečen do termo oblečku, ale snad bude brzo v pořádku. Agility zdar.

Naše první agility video od slečny Nikol hír, děkujeme:
http://www.youtube.com/watch?v=3_rTGCPGdyY

 

Náhledy fotografií ze složky VOSACUP II