Jdi na obsah Jdi na menu
 


VOSA CUP I

21. 1. 2008

Počasí díkybohu vypadá klasicky jako v lednu (tedy jarně) a tak výpravě do dalekého Hlučína nestálo nic v cestě. Páteční provoz nás sice trošku brzdil, ale i tak jsme během čtyř hodinek byli v penzionu. Jaké bylo naše překvapení, když dle na internetu avizovaného vybavení pokoje jako je WC, koupelna, lednice a televize jsme se ocitli v pidi kamrlíku, kde byla z výše jmenovaného pouze TV, kterou nepoužíváme. Takže poučení pro příště, tam  kde se nás budou ptát, co jako máme za psy a jestli náhodou neumažou koberec, prostě nepojedeme, ať zase nespíme v nejhorším pokoji široko daleko.
Ráno jsme vstali a vyrazili směr Dětský ranč v Hlučíně. Krásné prostředí, kozy, koně, kachny, ale Carrera překvapivě na nic nereagovala, páč věděla, že se jako bude běhat agility:)  Písek s pilinama byl poněkud hlubší, ale je jasné, že Gostaru nemůže nic konkurovat. Psům se ale i tak běhalo super a i já se kupodivu nebořila. Zklamáním byly překážky. Bočnice byly jako pírko, takže štěstí, že paní rozhodčí si jela podle nějakého svého řádu a spadlé nepískala jako diskvalifikaci. Nejhorší byl ale kruh, který byl poměrně malý a ve spojení s šikmými náběhy se stával dost nebezpečnou pastí. Během prvního dne ho tedy zbrklé borderky zdemolovaly a druhý den tedy již nebyl k použití.
A ted k běhání, jumping se nám povedl čistě, jen Kari upadla ve slalomu, který byl užší než je zvyklá, ale stejně nám na prvního Atomica chybělo něco přes půl vteřiny. Následovaly zkoušky, Kari jsem nevim proč ztrhla povelem od překážky, kterou měla jít, takže shodila bočnici. Tak jsem se zastavila, že jako disk, ale pak jsem si řekla, že si aspon potrénuju zony a doběhla jsem. No ještě že tak:) Baldric běžel krásně čistě, bohužel jsme se o vteřinu a něco nevešli do času:( Ale když se nevešel do času ani v následujícím openu, kde předběhl několik rychlých pudlů, tak postupové časy nebyly jen nad naše síly. Výsledky soboty tedy byly nad naše očekávání a bylo jasné, že v neděli se projeví naše společná únava.
Ranní open zaběhla Kari sice v nejrychlejším čase, ale opět šla dolu bočnice, Baldric, který neshodí laťku x závodů v kuse, si to vybral, škoda, čas byl tentokrát na bednu. Zkoušku jsem Kari zkazila, ale všichni jsme toho nějak začínali mít za ty dva dny dost, hlavně Baldric, který už mě vůbec nevnímal, tak jsem se rozhodla s ním poslední běh vynechat. S Kari jsme sice vyběhly, ale odmítnutí již na 4. překážce, tak jsem to pak vzala raději do cíle. Zpětně jsem se dozvěděla, že se vyhlašovaly i součty, ale co se dá dělat:)
A naše výsledky:

Sobota:
Baldric: Jumping: 6. místo, SA3: 2. místo, Agility: 4. místo
Carrera: Jumping: 2. místo, LA2: 2. místo, Agility: 1. místo

Neděle:
Baldric: Agility: 4. místo, SA3: DIS, Jumping: nestartoval
Carrera: Agility: 9. místo, LA2: 7. místo, Jumping: DIS

Takže závěrem, písek je super:) Řád agility je řád agility, myslím, že stojí za přečtení. Doufám, že příště si ze závodů budu odvážet lepší pocit. Agility zdar:)