Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká jarní cena Kyje 2008

1. 6. 2008

Velkou jarní cenu v Kyjích jsem absolvovala již loni, takže jsem byla připravená na rychlou smršť na dvou parkurech. Na co jsem ale připravená nebyla, byl první letošní tropický víkend. Teda já docela jo, ale pro psy to byla opravdu zátěž a jak vždycky Baldric snáší vedro lépe, tak tentokrát funěl už i on. Tak jsem postavila slunečník (ještě že ten rybářský deštník slouží jako oboje) a hurá do boje.

Konečně si můžu dovolit luxus nechat Baldrica při trojkách odpočívat a vyrazila na obhlídku tratě jen pro Carreru. Trať obtížnosti A0 neskýtala nějaký problém, kromě tradičních hloubětínských růžopřekážek, kde Kari neni schopná udělat zonu na kladině, páč jak začne brzdit, tak prostě spadne. Jak se dalo čekat při zkoušce, error nastal již na druhé překážce rovně, kdy Kari shodila lať...dál tedy jako vždycky. Šla jsem to rozdýchat na prohlídku speciálního běhu pro MR kříženců a psů bez PP. Loni se nám to moc nepovedlo a tak jsem to chtěla letos napravit. Snažila jsem se opět tak, že čekej na kladině jsem mu řekla o metr dřív než bylo potřeba a stálo nás to vítězství, na prvního psa jsme měli náskok 4 vteřiny .  V následujícím jumpingu a open agility běhu samo žádná chyba a super časy... Carrera se držela pravidla, že na růžopřekážkách se prostě nedobíhá, spadla z kladiny, takže už věděla že je error a pak nezareagovala na lehoučkou stahovačku do tunelu. Jumping na vedlejším parkuru zaběhla pěkně, v nejlepším čase, ovšem s jednou tyčkou.  Zhruba ve čtyři hodiny jsme se s madam Týnkou radovaly, že je doběháno, jen počkáme na vyhlášení a hurá domů na grilované papričky . Hloubětínští nezklamali, po dvou hodinách jsem si naložila ceny, saky paky a vyrazily jsme. Holčičky byly doma nadšené, že mají Otíka a Arču na hraní, Arča bylo poněkud rozladěn, ale Ota to trpělivě snášel. Při večerní bouřce již tradičně zklamala síť STE a melouna jsme musely jíst potmě. Po  zábavné etudě s rozkládacím gaučem a prasklym perem jsme se uložily ke spánku a již se těšily na neděli.

V neděli ráno nebylo jen vedro, ale díky nočnímu lijáku i vlhko a dusno. Zem byla naštěstí z předchozích dní tak vyprahlá, že přívalový déšt po ní jen stekl a žádné bahno se nekonalo. A opět rychlá smršt jumpingu a agility na dvou parkurech s dvouma prohlídkama na dva psy v hlavě. Baldric nezklamal a jumping dal čistě, Carrera taky nezklamala, dokonce nic neshodila. Jednalo se o jumping tak ani nemohla spadnout z kladiny, ale těsně před cílem si vzpomněla, že růžopřekážky ne a na ke mně skrz se vznesla přes vzdálenou skočku . Poté agility běh již na těch správných překážkách. Udělala nádherně všechny zony, pak jí nevyšel krok a opět jedna lať dolů a jak jinak v nejrychlejším čase, že... Baldrica čekal poslední ze čtyř běhů, který se započítával do celkových součtů, přičemž měl za sebou 3 čisté běhy ve slušných časech.. čekala jsem tedy co se stane za průšvih, ale když udělal nádhernou zonu na kladině, tak jsem se trošku zklidnila. Bohužel spadnul z houpačky (ale z té padalo víc psů, trošku bouchala) a pak se projevila únava a po asi dvaceti závodech shodil tyčku. Součty tedy dopadly jako vždycky a já ho šla odhlásit z trojkových zkoušek, páč vím, že když shodí, je už na běhání unavený, i když se tak netváří a čas byl opět na bednu.

Následovala delší přestávka, kdy se běžely ostatní soutěže - toyové a veteráni. Přemýšlela jsem, jestli kvůli jednomu běhu s Kari, trojce,  navíc na růžopřekážkách a ještě u Alice,  která mívá vypečené trojky, má cenu zůstávat. Ale nedalo mi to že . Prohlídku jsem uspíšila, šla jsem první na start a trať obsahovala pro nás čtyři errory. Stahovačka hned po startu od áčka, těžký náběh na houpačku,  stahovačka po dvojáku a doskok před slalom, který se nejde . No jistě, zázraky se dějí, Carrera tradičně spadla z kladiny,  ale osud tomu tak chtěl, že při pádu na tu zonu prostě šlápla. A já s pocitem, že ta zona nebyla jsem si to v klidu doběhla. V cíli se na mě všichni usmívali a gratulovali mi. Otočím se na Alici a ta se taky usmívala . Neuvěřitelné, Carrera obhájila svojí první trojku. Po euforickém záchvatu jsme počkaly na hru, poté  vyhlášení, pokusily se vyklimatizovat auto a hurá dom.  Ještě jsem zapomněla zmínit, že jsme s Týnkou vytvořily tradiční družstvo BIG TROUBLE, které zlepšilo loňskou bilanci, kdy skončilo předposlední, mám nejasné tušení, že jsme byly 3. od konce

A výsledky:

Sobota:

Baldric: SA3: nestartoval, Mistrovské agility: 2. místo, Jumping: 3. místo, Agility: 5. místo

Mistrovství republiky kříženců a psů bez PP celkově: 2. místo

Carrera: LA3, Agility: DIS, Jumping: 11. místo

Neděle:

Baldric: Jumping: 5. místo, Agility: 10. místo, SA3: nestartoval

Celkový součet za dva dny: 4. místo

Carrera: Agility: 9. místo, Jumping: DIS, LA3: 1. místo (0,00 tb)

AGILITY ZDAR!