Jdi na obsah Jdi na menu
 


Purina ProPlan Cup 2008 - II. kolo

2. 9. 2008

Samozřejmě ani další víkend jsem nemohla na závodech chybět a tak jsem naložila blondýnu s černobílým duem a opět vyrazila směr Boleslav. Organizátoři už asi takový nával aut na parkovišti nezvládali a tak jsem si nikým nedirigována pohodlně zaparkovala přímo u parkuru. Samozřejmě to znamenalo dát si tak půlkilometrové kolečko kolem plotu, ale aspoň jsme tentokrát nemusely tahat žádnou bagáž.  Na místě ovšem  super překvapení, po delší straně parkuru se nemohly stavět altány páč prý překáží ve výhledu divákům. To by bylo něco pro ÚKOZ, celodenní opalování  psů na sluníčku...Našla jsem tedy pidi místečko a pobaveně pozorovala blondýnu, která naivně vyrazila na závody při mezinárodní výstavě s milionem stánků s dvoutisícovkou v kapse.

A začlo se běhat. Věděla jsem, že výkony nelze žádné očekávat, jediný cíl byl ověřit, zda týdenní klidový režim přinesl své ovoce a packa byla skutečně jen naražená. Myšlenkama jsem stejně byla trochu mimo, včerejší Heduš diagnoza na veterině, tedy porucha autoimunity, toho čeho jsem se nejvíc obávala, se potvrdila. Navíc jsem trnula,  jestli Carrera vypuštěná po týdnu, kdy nebyla na žádném tréninku, žádné procházce ani nesměla být na zahradě a ještě byla oddělena od Surri, aby si nehrály, nepřerazí na první překážce. Tyčky sice lítaly, ale kulhání se  nekonalo, ani po žádném dalším běhu, takže hurá.  S Baldricem se mi klasicky povedla diskvalifikace, jak máme našlápnuto na součty, bylo to jasné. Brutálně jsem zabloudila a po čistém běhu jsem si trať o pár překážek zkrátila . Absence jakéhokoli tréninku s Baldricem si vzala daň i v agility, zonu skočil snad z půlky kladiny, byl tedy odchycen a vrácen... příští běh už jí udělal pěknou, zmetek . Carrera pokračovala v kosení, po druhé shozené už jsem běhy vzdávala, takže diskvalifikace přicházely v zápětí. S Baldricem jsem si chtěla zaběhnout aspoň zkoušku, přeci jen 3 diskotéky za den, ale to pro změnu nás zas potkalo nedorozumění na trati, vyhnul houpačku a šel si skočit jinou překážku... odpotácela jsem se tedy sbalit věci a doufala jsem, že se z těchto výkonů vyspíme.

V neděli bylo pořadí běhů stejné. Carrera v jumpingu už jenom jedna tyčka a super nejlepší čas. S Baldricem už jsme se sladili a krásný čistý běh. V agility ovšem opět  zapomněl na zonu, škoda, jen jediný pes doběhl čistě, ale Baldric měl o neuvěřitelných 13 vteřin lepší čas. Carrera zas kosila, ovšem né všechny tyčky byly její nutno uznat. Ve zkoušce opět kosila laťky, tak jsem šla radši vytáhnout Baldrica. Zonu už neudělal ani na áčku, zato běžel na neděli odpoledne v tom vedru rychle a zkoušku vyhrál.

Naše ehm výsledky:

Sobota:

Baldric: Jumping, Agility, SA3: DIS

Carrera: Jumping: 12. místo, Agility, LA3: DIS

Neděle:

Baldric: Jumping: 6. místo, Agility: 2. místo, SA3: 1. místo

Celkový součet Purina Cupu: 6. místo

Carrera: Jumping: 8. místo, Agility: 13. místo, LA3: dis

Celkový součet Purina Cupu: 3. místo (to jsem málem upadla, ale zázraky se dějí)

 Za fotečky děkujeme Martině Kinclové:

Plochodrážní inspirace:

Obrazek

Obrazek

A zrovna tahle tyčka fakt kupodivu nespadla:

Obrazek

Agility zdar.