Jdi na obsah Jdi na menu
 


OPSION 001

5. 7. 2008

Na závody do Dvora Králové jsem se vypravila poprvé.  Máňa naplánovala dobu cesty na zhruba dvě hodinky, chtělo to tedy vstát v pět hodin. Vzhledem k tomu, že páníček nebyl doma a Barunka celou noc proštěkala u okna, jsem se ráno z postele doslova vypotácela. Celý den si tedy vybavuji jen tak matně, prostě jako když něco zažíváte v polospánku .

Závody začaly skvěle. Surri celou cestu vydržela a stihla se pozvracet přesně v momentě, kdy jsem zatáčela z hlavní silnice na příjezdovou cestu ke cvičáku . Naštěstí nedostala snídani, tak škody nebyly velké.  Začínalo se agility small. Pěkná běhavá trať, pro Baldrica bez pasti. Běžím, běžím a najednou slyším z mikrofonu, že tým byl bohužel diskvalifikován. Otočím se na rozhodčího a prý se mi vrátil z tunelu... no vzhledem k tomu, že jsem si toho ani nevšimla, tak jsem takové odmítnutí neopravila že. Udělala jsem si tedy hezky zastavenou zonu na kladině a šla raději snídat. Při prohlídce large jsem vymyslela variantu, kterou jsem bezelstně poradila madam Flash. Flash se tedy plynule diskvalifikoval.  Operativně jsem se tedy rozhodla pro variantu B, která byla úplně v pohodě, škoda že jsem Carreru diskla již na třetí překážce a obtížné místo na trati jsme si tedy daly už jen cvičně . Tehdy mi došlo, že bych se měla již opravdu probrat, páč trojkové zkoušky se blížily.  Trojkový parkur byl dost technický, ale přesto běhavý. Baldric ho dal krásně čistě, ale ačkoli měl postupovou rychlost 4,12 nevešel se do času . No, ještě že už zkoušku nepotřebuju, by mě braly mrákoty. Ty mě braly stejně, páč s Carrerou se nám běh vyvedl, žádná tyčka nespadla, v cíli jsem se dozvěděla, že nám byla mávnuta zona na áčku. Stejně jako minulý týden jsem ze svého pohledu zonu viděla, proto jsem  Kari vyslala dál.  Náladu mi ale rychle spravila madam Flash, statečně do sebe hodila dvě piva a šla balit stan. To by člověk nevěřil, kolik se tam vejde igelitek s jídlem .

Pak již jen závěrečný jumping, trošku mi připomínal tunelovou smršť. Opět jsem si trať prohlédla, abych si trošku zasprintovala a opět se zadařilo, super čas  a bedna. Tedy díky tetě Vendule, která se snažila zašlápnout Kásu před poslední skočkou a tak si vyrobila menší zdrženíčko a tudíž měli s námi shodný čas.

Při bězích large pejsků jsem zjistila, že varianta, kterou jsem si pro Carreru prohlédla, není příliš reálná. Ovšem experiment bez prohlídky se nám s Kari nepovedl, tedy písk, ale nevadí, za celý den nám spadla jen jedna jediná tyčka a to ještě byla moje, tak jsem byla happy.

Následovalo vyhlášení a pak už jen neusnout při zpáteční cestě. A tady naše výsledky:

Baldric: Agility: DIS, SA3: 4. místo, Jumping: 3. místo

 Carrera: Agility: DIS, LA3: 2. místo, Jumping: DIS

Agility a klidnému spánku zdar!