Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Žižkovo oko

8. 6. 2008

Do Tábora jsem vyrazila již v klasické sestavě s madam Flash, mistrem Chocho a panem Opičkou. V propozicích byly uvedeny navíc běhy začátečníků, veteránů a hra, na startovní listině bylo kolem 110 lidí, tak jsme nějak  naivně očekávaly pro neofiko část druhý parkur . Chyba.

Při příjezdu na místo nás trošku zdržel milý pán v lese, který tvrdil, že touto cestou se k závodům určo nedostaneme a poslal nás kamsi, ale na druhý pokus už jsem statečně na místo dojela. Parkur byl na nádherném místě přímo u řeky, z druhé strany les. V daném místě byla řeka dokonce hluboká, takže se mohl Carreře házet klacek bez toho, aby vylezla z vody po třech či dvou nohách, jak  je u ní zvykem, páč skáče jak máňa a vždycky se praští o nějaký šutr.

Jak jsme zjistily času dost... stavil se parkur pro začátečníky... pro veterány... poté přišel na řadu agility běh. Začínal jednoduchou rovinkou, hop - slalom. Nečekala jsem, že Baldric, u kterého už ani nevím, co je diskvalifikace si vzpomene, že taky umí neposlouchat, za zády mě oběhl a zdrhl na áčko, které stálo poněkud mimo. Nejdřív jsem chtěla odejít, ale pak jsem si šla udělat raději zonu na kladině, ještě že tak, bylo to poslední běh, kdy se mohlo dobíhat.  Carrera zahájila sérii nádherných běhů, bez jakýchokoli errorů, když teda nepočítám tyčky. Za celý víkend v každém běhu musela sundat aspoň jednu či dvě. Ztráta cvičáku a absence tréninku si tedy vybrala daň. Kari se prostě učí skákat každý týden nanovo . Následovaly zkoušky, jak jinak jedna tyčka dolů, ale pokračovala jsem a před cílem jsem se v motanici ztratila a Kari diskla. Baldric jak jinak, obhájená zkouška .  Poslední jumping si dal Baldric čistě, Kari dvě skočky před cílem opět tyčka že.  Poté pořadatelé vyhlásili, že díky vytrvalému dešti se ruší hra.  Zavládlo všeobecné veselí, vyhlašování tedy bude za světla. Zvláštní je, že fakt, že hra by končila již za tmy nikoho nevzrušoval.

Druhý den jsem již vybavena bundou a oblečkem pro Baldrica opět vyrazila. Vedro se sice nekonalo, ale aspoň jsme nemuseli sedět celý den v dešti. Začínalo se hrou . Asi aby se nedala zrušit. Zabrala skvělé dvě hodiny, poté opět začátečníci a veteráni, ofiko část závodů tedy začla ve 12.07  (jinými slovy sedm minut po poledni).  Jediným světlým bodem na hře bylo, že jí Carrera vyhrála, jelikož se skládal pouze z tunelů a neměla co shodit.  Po této hře se postavil vtipně parkur, který byl založen na rozlišce dvou tunelů zatočených do U proti sobě .  Carrera po fantastickém běhu shodila dvě poslední latě, u Baldrica zavládla hluchota a běžel směrem k cíli o pár překážek dříve. Trojkovou zkoušku jsem si prohlídla pouze na Carreru, že jí s Baldricem nepoběžím, páč obsahoval pro nás neřešitelnou rozlišku tunelu a kladiny, kde jsem neměla šanci vykrýt kladinu tělem.  Carrera nezklamala a shodila první tyčku... to už jsem nervově nevydržela a ačkoli jsem se zařekla, že se budu snažit přes tento fakt povznést, což se mi celé dva dny dařilo, že jsem šla raději pryč a vytáhla mého chrochtavého agilitního mága. Celý běh byla nehezká improvizace, která nás stála v obloucích hafo času, ale opět čistý běh a navíc vítězství.

Závěrečný běh agility byl postaven pro radost, u Baldrica se dostavila únava, tedy jedna tyčka, ale jinak všechny 4 zony za víkend na kladině krásně zastavil, nechápu, proč jsem se celá léta trápila se sbíhanými.... Carrera opět první lať, pak ještě trošku error na poslední překážce, ale jinak neskutečné, všechny doběhlé open běhy za víkend, tudíž adept na součty. Naštěstí pořadatelé při zkouškách pochopili, že jde do tuhého a i s hrou jsme končili "již" kolem osmé hodiny... Aspoň nebyl takový provoz.  Gratuluju madam Flash ke splněné zkoušce na republiku, doufám, že se jí podaří ošálit mistra i při té čtvrté .

A výsledky:

Sobota:

Baldric: Agility: DIS, SA3: 2. místo, Jumping: 5. místo

Carrera: Agility: 12. místo, LA3: DIS, Jumping: 6. místo

Neděle:

Baldric:  Tuneliáda: 7. místo, Jumping: DIS, SA3. 1. místo, Agility: 12. místo

Carrera: Tuneliáda: 1. místo, Jumping: 9. místo, LA3: DIS, Agility: 9. místo

Celkový součet za dva dny: 2. místo.

Vyhlášení nejvyšší postupové rychlosti závodů: překvapivě Carrera .