Jdi na obsah Jdi na menu
 


O plzeňského agiliťáka

22. 6. 2008

Po traumatickém zážitku z minulého víkendu, kdy Carrera na II. kvalifikačním kole shodila skoro všechny tyčky na parkuru, že jsem byla tak rozhozená a nic jsme nedoběhly, jsem do Plzně jela trošku s obavami. Sice jsem měla svého broučka Baldrica, ale počasí mělo být poněkud tropické a tak bylo jasné, že se mu dobře běhat nebude.  Surri jela samozřejmě s námi a jak jsem očekávala, desítky lidí a psů jí nijak nevyvedly z míry. Díky tropickým teplotám celé dva dny prakticky prospala, střídala to mazlením s každým kdo se nachomýtl a žužláním uzlů a PET láhví.

V sobotu jsem vyrazila s tetou Týnkou a její squadrou. Cestou jsme nabraly trošku zpoždění, ale jeden telefonát naší drahé kamarádce z Loun vše vyřešil. Začínalo se stejně zkouškama, tak nebylo kam spěchat. Trojka krásná, vzdušná, prostě od našeho oblíbeného rozhodčího . Dopadla sice jako vždycky, ale zázraky se dějí, žádná tyčka a samo všechny krásné zony. Bohužel se mi povedlo Kari né uplně ideálně navést na jednu skočku a tak neváhala a jumpla rovnou do bočnice, kterou jí prošla pouze hlava a jelikož neni kočka, tak tělo zůstalo zaseklé. Poněkud jsem se orosila, ale povedlo se jí z bočnice vyprostit a byla naštěstí v pořádku. Rána do hlavy prostě borderku nezastaví .  S Baldricem jsem běžela opět bez prohlídky, tedy motanice a tak mu spadla tyčka, ale neva. Další dva běhy už dal samo krásně čistě a na teplotu i v solidním čase.  Agility běh obsahoval pro velké jednu velmi vypečenou pasáž, kde bylo tolik diskvalifikací, že jsem  s Carrerou vyběhla uplně v klidu. Znervoznila jsem až překážku před cílem, kdy jsem nevěřila vlastním očím, že máme čistý běh, takže jsem dělala máňu a Carrera zazmatkovala a nevěděla co a samo poslední tyčku shodila. Ale nevadí, po dlouhé době čistý běh se jí povedl v jumpingu.  Pořadatelé vtipně oznámili, že vyhlášení výsledků bude až po neoficiálních závodech, které dle počtu běhů a účastníků zabraly dvě hodiny . Jelikož jsem měla zbytek smečky doma zavřený, tak jsem to zabalila, děkuji tímto tetě Renatě za převzetí cen.

V neděli jsem směr Plzeň vyrazila sama, krásně (no krásně, Surri se vzbudila v šest hodin) jsme se vyspinkali, páč se začínalo opět zkouškama, mohli jsme dorazit po desáté hodině. Tentokrát už nebyla tak krásná jako včera.  Teplota už ráno dosahovala tropických hodnot a tak jsem Baldrica nechala odpočívat. Zázrak pokračoval a přes jeden větší error jsem Carreru protáhla tratí čistě . To že se nám povedl i následující agility běh opět čistě už jsem nechápala. Baldric se mi chtěl asi odvděčit za polití hadicí a běžel docela rychle, nejrychleji s mega skočenou zonou . Small běželi hned dva běhy po sobě, takže Baldric už na startu trošku funěl, jumping sice měl čistě, ale v dost hrozném čase. Carrera už byla odpo dost unavená, takže dvě tyčky dolů, ale jinak mega spokojenost. Stará Carrera je zpátky.

A naše výsledky:

Sobota:

Baldric: SA3: 6. místo, Agility: 5. místo, Jumping: 7. místo

Carrera: LA3: DIS, Agility: 6. místo, Jumping: 1. místo

Neděle:

Baldric: SA3: nestartoval: Agility: 12. místo, Jumping: 8. místo

Carrera: LA3: 1. místo (0,00 t.b. HURÁ), Agility: 1. místo, Jumping: 19. místo

Za fotečky moc děkujeme naší nejlepší kamarádce Jitce Kržové, již opět a díkybohu s veselým hopkavým a slalom neznajícím foxteriérem .

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Obrazek

Zde si všimněte, jak jsme sladili s rozhodčím ukazováčky

 

 

Obrazek

 Agility zdar!