Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Kozinův čakan

16. 3. 2008

Halové závody se konaly v Horšovském Týně, v krásné jízdárně s hledištěm, kantýnou, blízkým parkingem a písečkem sice o něco měkkčím, ale hlavně oproti Masečínu suchým, takže ze psů a ani z nás nevznikaly bahnité koule:) Cesta probíhala za nádherného slunečného počasí do chvíle, kdy jsme se přiblížili asi na 10 km k místu určení. Nebe se zatáhlo a mlha by se dala krájet. Cestovní rychlost se značně snížila, čas konce přejímky se blížil, ale nakonec vše dobře dopadlo. U přejímky jsme obdrželi poukaz na odběr 1 kusu slunečních brýlí. To bylo radosti, syndrom "nechci slevu zadarmo" se okamžitě projevil u přítomných dam a jaly jsme se nadšeně prohrabávat krabicí s brýlemi nejrůznějších tvarů a barev. Mám slušivé oranžové:)
A pak už se začlo běhat, krásný jumping se mi povedl s oběma čistě. S Kari menší error, ale uřídily jsme to. Pak už delší čekání na trojkové zkoušky. Kari pokračuje v tradici a ačkoli jinak umí čisté běhy, ve zkoušce šly dvě tyčky dolu. Ještě se mi jí povedlo odřvat od slalomu, ale i s odmítnutím jsme měly nejlepší čas, což mi trošku spravilo náladu po běhu s Baldricem... vzpomněl si na své pubertální časy a jal se čuchat ven směrem z parkuru.. no nic. Poslední agility se nám opět zadařilo s oběma čistě a tak jsme vesele očekávali vyhlášení. Reproduktory byly bohužel namířeny kamsi nevím kam a tak nebylo moc slyšet co se vyhlašuje, ale najednou jsem zaslechla své jméno a ano hurá, vyhlašovaly se součty za sobotu a tudíž mi jako bylo blahopřáno a předána tvrzená A4. Tak jsem myslela, že klasika diplom a pak čtu: poukaz na večeři v Hotelu Bohmann. Há, to bylo radosti že. Madam Flashová měla tepláčky ještě v horším stavu než já, takže jsme do tříhvězdičkového hotelu vyrážely poněkud s rozpaky, ale co. Před hotelem převládaly německé SPZ a uvnitř se také moc nemluvilo jinou řečí, ale obsluha byla milá, zvláště když viděla náš poukaz:) Pak nás čekal další šok a to jídelní lístek, hlavně tedy jeho pravá část, tudíž ceny. To se mi ještě nikdy nestalo, aby se mi zdály nízké a tak bylo jasné, že ani kdybysme pukly, tak v této sestavě danou částku neprojíme. Poté jsme se odvalily od stolu a vydaly směr penzion Koza. Ubytování v krásném zrekonstruovaném statku, okolo bezva louky na venčení, holt musím si výběr pochválit.
Druhý den nás vzbudil déšt, ale zima nebyla a tak vzhůru do dalšího běhání. Na nepříliš obtížné trati mi Kari odmítla hned 4. překážku v pořadí a pak se to celé nějak rozpojilo a následovaly další chyby, takže jsem jí radši zastavila a diskvalifikovala... poté jsem se dozvěděla, že se vyhlašují součty za dva dny.. hmm, to je ale klasika. Baldric opět krásný běh, sice s mávlou zonou, ale dle mého byla, přibrzdil na povel, tak spokojenost. A opět trojkové zkoušky, Baldric tentokrát běžel super, ale 4. zonu za víkend v řadě už neustál a skočil... to mě tak vykolejilo, že následující běh s Kari skončil opět na 4. překážce:) A pak už závěrečný jumping. Únava po deseti bězích se začla trošku projevovat, ale Kari sebrala poslední síly a neshodila, bohužel po látkáči menší zmatek, takže sice čistý běh ale s větší časovou ztrátou. Baldric, jelikož měl šanci na součty, tak samozřejmě DIS na předposlední překážce po čistém běhu, ale to jsem čekala, páč to je pravidlo:) Aspoň člověk, který v neděli pospíchá domu, nemusí čekat na vyhlášení:) Jinak samozřejmě asi úspěšný víkend, ale moje touha po splněné A3 zkoušce je opět nenaplněna. Ale my to s Baldricem zvládneme:) Tak a naše výsledky:

Sobota:
Baldric:
Jumping: 4. místo
SA3: DIS
Agility: 6. místo

Carrera:
Jumping: 2. místo
LA3: 4. místo
Agility: 2. místo
Součet obou běhů: 1. místo

Neděle:
Baldric:
Agility: 8. místo
SA3: 4. místo
Jumping: DIS

Carrera:
Agility, LA3: DIS
Jumping: 5. místo

Agility zdar!
Fotky od Tomáše Seemanna ve fotogalerii. Moc děkujeme!

A ještě si nemůžu odpustit pár nádherných momentek od Ivana Růžičky:)

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

A velmi velmi dodatečně Carrery video od Tondy Diviše: www.youtube.com/watch

 

Náhledy fotografií ze složky O kozinův čakan