Jdi na obsah Jdi na menu
 


O jaroměřský preclík 2008

26. 7. 2008

Po roce jsem se opět vydala směr Jaroměř. Místní cvičiště je na krásném místě a hlavně poskytuje dostatek stínu, což se tentokrát hodilo, páč se stalo neskutečné a předpověď počasí vyšla.  Surri vydržela krásně celou cestu autem, ovšem shluk kruhových objezdů v Hradci a finální čtyři krouťáky v Jaroměři už nezvládla. Ještě že jsem vydržela ráno její řev hlady a tak byli všichni jen dost poslintaní.

Začínalo se jumpingem, krásný běhavý, pro velké obsahoval past hned na začátku, doskok psa před díru tunelu, která se nešla a tak jsem celou prohlídku strávila nad tímto prvkem. Ten se mi sice povedl, ale o dvě překážky dál jsem ještě byla stále konsternována našim výkonem, že jsem mlčela a Carrera si další překážku vybrala sama. Jinak žádná tyčka dole, takže spokojenost. Small pejsci přišli na řadu až za řádného vedra. Háravky si snad celý rok šetří své období právě na závody v Jaroměři, protože opět dovléct Baldrica na start byl nadliský výkon a  to jsem tentokrát měla pekelně mastný salám, neboť jsem zapomněla koupit šunku a tak byl páníček obrán o večeři. Bohužel jsme spadli do dálky a po látkovém tunelu minul kruh, prostě ho neviděl a mě nenapadlo něco takového s Baldricem řešit.  Jumping tedy nic moc, ale my přece chceme ty zkoušky že .  Zkoušky postavil Zdeněk Spolek sice těžké, ale žádné obtáčení kolem bočnic a brždění psa, takže teoreticky něco pro nás.  Baldric jí zaběhl hezky čistě, ale to už je jaksi pravidlo. Carrera jí zaběhla taky krásně, ovšem na houpačku naběhla příliš rychle a na můj řev zůstaň se snažila zastavit, ale spadla do strany. Takže jaksi nic.  V open běhu už si dala pozor a jelikož přítomnost madam Surri způsobuje zázrak, tři běhy za sebou zůstaly všechny tyčky nahoře . Baldric už sice funěl vedrem, ale vychytala jsem cestu z kennelky ke startu a tak se plně soustředil a udělal krásně třetí zonu na kladině za den, neboť trojka obsahovala kladinu pro jistotu hned 2x. Počkali jsme tedy na ceny, naložila plné auto granulí a piškotů Bono, s myšlenkama na dvojzkoušky na umělce v Březiněvsi konané další den, vyrazila domů... ty mimochodem dopadly jako obvykle,  tedy sice všechny tyčky nahoře, ale další dvě diskotéky ve VP .

A naše jaroměřské výsledky:

Baldric: Jumping: 13. místo, SA3: 2. místo, Agility: 5.  místo

Carrera: Jumping: DIS, LA3: 2. místo, Agility: 1. místo

Hlavní cenu tedy Jaroměřský preclík jsme vyhrály dva roky po sobě, tentokrát jsme si kromě opravdického živého preclíku k jídlu vezli i krásnou živou gerberu v květináči, super nápad .

Agility zdar!