Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství republiky - Mladá Boleslav

7. 9. 2008

MR ČR se tentokrát konalo v Mladé Boleslavi, takže žádné páteční manévry s dopravou, ale mohly jsme vyrazit až v sobotu ráno. Ano vyrazily, neboť nastal historický okamžik a Flash nebojkotoval snahy o splnění kvalifikačních podmínek a mohl se také letos zúčastnit.  Letošní počet účastníků byl rekordní, téměř 290 startujících včetně veteránů. Ve small startovalo 70 psů, v large 109. Zaparkovaly jsme a z vedlejšího auta vystoupila madam Týnka s tetkou Ann ze Švajcu, kupodivu nepadlo ani žádné sprosté slovo, jen jsme se přivítaly . Jelikož přejímková fronta vypadala zhruba půlhodinová, zastavila jsem se u ležení čakovicko-zlejnského. Velmi dobře jsem zainvestovala a koupila od tetky ze Zlejna sukni značky Dita, prý ať mi přinese štěstí, no určo bude dlouho litovat, že se do ní nenarvala sama.

Dva parkury pro mě již klasicky znamenaly dvě prohlídky v hlavě najednou, ale z Kyjí jsem již psychicky vytrénovaná. Dvě prohlídky najednou už problém nejsou, ale starty na dvou parkurech současně již ano, ale naštěstí přesunutí ve startovní listině nebyl problém. Můj první běh byl tedy Agility družstev small. Složení družstva bylo celorepublikové, pražsko-plzeňsko-opavská sestava se ukázala jako dokonalý tah. Parkur pro Baldrica neskýtal žádnou obtížnost, kromě toho, že obsahoval kladinu, kde jsem ho zonu znovuučila teprve tři dny předtím, ale kladina se většinou v agility parkuru dá očekávat.  Mávala jsem Baldricovi šunkou před nosem, aby neměl šanci cestou na start nasát nějaké chcanky a jen jsem zahlédla, že Martina běžící přede mnou se bohužel ke konci diskla a tak jsem si řekla, že už asi o nic nejde a v klidu vyrazila. Baldric na kladině sice strávil drahé vteřiny, ale zonu neskočil, tím pádem jsme měli čistý běh a jak jsem se až díkybohu v cíli dozvěděla, další dva parťáci v družstvu také! A ostatní družstva chybovala a chybovala a tak dál, až jsme zbyli jediní čistí, hurá. S dobrým pocitem jsem vzala Carreru na druhý parkur, kde se běžel jumping jednotlivců. Věděla jsem, že máme shazovačné období, ale jinak mi parkur obtížný nepřišel, přesto bylo vidět mraky diskvalifikací. Error překvapivě nastal už na 4. překážce, po které se mi Kari otočila uplně do pryč, ale ustály jsme to, cestou spadla jen jedna tyčka a výlet nás stál moře času. Ale proti loňské diskotéce krásný výsledek.  Pak následovala pro nás dlouhá pauza, jumping jednotlivců small a agility družstev large se mi opět krásně kryly. Teplota mezitím vystoupala na sluníčku hodně přes třicet stupňů a já viděla, že Baldric toho má plný zuby. Jumping small byla šílená hňácanice, což se v tomhle vedru, kdy Baldric běží o poznání pomaleji, ukázalo jako naše výhoda a parkurem jsme propluli čistě a hlavně v čase. A již mohlo vyrazit na svou agility trať slavné družstvo BIG TROUBLE ve své hvězdné sestavě, tedy Carrera, Arča, Dejna a Grey. No, nazvala bych to traťí plnou omylů, ale finální diskotéka byla Kari chyba, když na můj řev skrz minula díru tunelu přímo před sebou a skočila skočku, která stála uplně bokem... ale to je klasika. Tetka ze Zlejna taky projevila slabé hlasivky, tož jako DIS, ale myslím, že jsme si to užily . A hurá na vyhlášení. Stupně vítězů opravdu nebyly vhodné pro družstva, ale Baldric dostal mega velkou medaily, která ho sice táhla k zemi, ale on se s nima tak rád promenáduje .

A já stejně jako loni nevím proč, přihlásila jsem Kari na CACIAg, tedy třetí běh dne. Takže místo ve čtyři hodiny jsme domů vyjížděly po sedmé...ale běh se  mi nakonec líbil, sice první tyčka že, pak nedorozumění po kladině, ale ultra těžký náběh do slalomu, kde chybovala snad polovina psů jsme bravurně v rychlosti uřídily, tak jsem měla radost.  A hurá domu, ošetřit spáleniny a vyspat se na sladký zítřek.

Neděle už programově vycházela bezva, tedy žádné dvě prohlídky, ale hezky za sebou, nejdřív nás s Carrerkou čekal jumping družstev. Super běhavá trať, žádné obtáčení kolem bočnic, prostě jen utíkat co nejrychleji a to nám docela jde  Čas sice nebyl nijak závratný, páč zatáčení po rovince neumíme bez mega oblouku, ale zázrak se stal a všechny tyčky zůstaly, hurá. No a pak jsem šla pokukovat, cože nám to postavili do finálního jumpingu družstev pro smallíky. Opět něco podobného jako včera, tedy nic pro rychlé psy, navíc s těžkým náběhem do slalomu. Startovali jsme jako poslední z prvního místa...uf uf. Snažila jsem se nevnímat, jak běží ostatní, ale bohužel reproduktor byl dost nahlas a tak jsem věděla, že Honza to dal čistě, Martina taky, ale Jitka bohužel měla 10 trestních bodíků, takže Baldric prostě musel dát čistý běh... byla to křeč a řev, ale zvládli jsme to!!! Pupeni jsou Mistři! A i když bylo tentokrát pět čistých družstev, brali jsme ještě třetí místo za samotný jumping. Pak se přiznám, že jsem byla už uplně mimo, únava hlavně psychická se projevila a tak se mi finálové agility jednotlivců už nepovedlo. Carrera neumí běhat rovinky, to víme, tedy písk a Baldric byl unavený, spadnul do tyčky a na zony už jsme se taky moc nesoustředili, ale musím přiznat, že mi to zas tak nevadilo, už jsme měli závodní štěstí vybráno. Užili jsme si vyhlášení, dostali jsme mega poháry a musim přiznat, že to byl životní zážitek, Baldricu díky!

A teď naše výsledky:

Baldric:

Jednotlivci: Jumping: 14. místo, Agility: 53. místo, Součet: 24. místo

Družstvo Pupeni ve složení: já a Baldric, Jan Fiala a šeltička Queen Christine z Arcamony, Jitka Klozová a malý knírač Aninka Malý kouzelník, Martina Zelinková a border teriér Okki Bonte:

Agility: 1. místo, Jumping: 3. místo, Součet: 1. místo - Mistři ČR v agility družstev

Carrera:

Jednotlivci: Jumping: 26. místo, Agility: DIS, Součet: DIS

CACIAg: 19. místo

Družstvo BIG TROUBLE ve složení: já a Carrera, Kristýna Bartošová a Adam Exciter, Anna Schönenberger a Dainty Sweet Black Chevers, Nikol Hanačíková a Ghost of Pinewood Country (vše BOC):

Agility: DIS, Jumping: 10. místo, Součet: DIS

Na závěr ještě jednou velké díky Honzovi, Jitce a Martině za super družstvo a hlavně že jsme tu neděli ustáli. Honzovi navíc mega gratulace k Mistru republiky i v jednotlivcích, Jitce k CACIAgu! Agility zdar!!!

A videa...děkuji tímto Janče Chelsové, že potom všem se mnou ještě kamarádí

Baldric - www.youtube.com/watch

Carrera sobota - www.youtube.com/watch

Carrera neděle - www.youtube.com/watch