Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOP TROP 2008

25. 5. 2008

Tenhle víkend byl termínový kalendář opravdu nabitý. Klasika na Rozkoši, Jahodový pohár na Kladně a pro nás novinka závody v Litoměřicích. Na Rozkoši je sice nádherně, ale tratě rozhodčích Lukáčových pro nás s Kari opravdu nemají řešení, na Kladně se nám tradičně nedaří a tak zvítězily Litoměřice. Lákadlo bylo, že se měly konat vedle výstaviště, také byl vložen běh navíc  - tunélkové rodeo .

První error nastal někdy čtvrtek před závodama, kdy nám přišel email, že závody se přesunuly přímo na výstaviště a druhý error byl, když jsem viděla parkur na vlastní oči. Byl sice super prostorný, takže Alice Glöcknerová se mohla vyřádit jako vždycky, ale byl hned u vchodu na výstaviště, ihned za páskou proudily tedy davy lidí a psů a prostor na ubytování byl opravdu maličký, sotva jsme našly místo na kennelky. Okolo byly samo i stánky s různýma psíma pochutinama... a jak jsem myslela, že Baldric je zkušený závodní matador, tak tohle nějak nerozchodil. V sobotu zrovna i všechny tratě začínaly na té pro nás špatné straně parkuru, takže již na startu se na mě vůbec nedíval a mířil kamsi za pásku... neudělal ani jeden slalom... ten byl také blízko pásky že, v průběhu parkuru se zastavoval, rozhlížel se, zkrátka utrpení. Jediný bezva běh, byla tunelová zběsilost, která sice měřila 200 metrů, ale rozhodně neměl čas se rozhlížet a tak to dalo bednu .  Carrera sice běhala krásně, neshazovala, ale nepovedlo se nám nic. V jumpingu si vzpomněla na minulý víkend a odmítla jít dál ode mě, tedy odmítnutí, které už nějak nedokážu navázat, u tunelové zběsilosti jsme skončily již ve třetím, který tvořil esíčko a jak do něj vběhla rychle, tak se praštila a vrátila se, tak jsem radši nepokračovala. Ve zkoušce tradičně spadla první tyčka... což mě klasicky rozhodilo, tedy spoustu dalších errorů, ale doběhly jsme, startovní pole tentokrát tvořila jen Kari s polobráchou Ashem, takže to na bednu stačilo . V posledním agility trošku hapala z houpačky, poté nenaběhla do slalomu, tak jsem to také radši ukončila. Počkaly jsme na vyhlášení a hurá domu přemýšlet, zda má cenu brát Baldrica sebou i druhý den... asi pochopil co mu hrozí, protože v neděli ráno to byl uplně jiný Baldric. Celý natěšený vstal a jakože pojedeme běhat, tak jsme jeli.

Hned po ránu jsem zjistila, že dnešní den bude krásný, navštívila nás totiž slečna Kržová se svýma kráskama, jedna šla dokonce do výstavního kruhu za tibetského teriéra . Škoda, že  její zázračný foxteriér tentokrát běhal se svým páníčkem, ale v červnu v Lounech bude zase legrace.

Začalo se tunýlkama. Tentokrát trať byla díkybohu kratší a navíc zaběhnutelná i pro rychlejší psy, kteří včera měla samý DIS. Baldric už věděl o co jde, Carrera to pochopila taky rychle. Na Frantu Horáka nemáme, ale nevadí . Jumping už se nám povedl super a to s obouma. A čekání na zkoušky. Trošku jsem se obávala, že třetí super běh za sebou Kari nedá a taky že jo. Opět odmítnutí už na třetí překážce,  pak hned běžet někam do pryč, no krize. Baldric dal čistou v čase v pořadí...Poslední agility běh byl poměrně těžký, proto jsem doběhla šťastná jak blecha, že ho Kari dala čistě, žádná tyčka nespadla. No, dozvěděla jsem se, že nám byly mávnuty obě zony, áčko tedy z mého úhlu měla, kladinu jsem pravda uplně vypustila v zoufalé snaze časově dohnat zběsilého Frantu Horáka, což se nám opět nepodařilo .  Ale tyčky držely, my jednou nad nima zvítězíme. Baldric 4. čistý běh v řadě... jak ten to dělá . Posbírala jsem tedy všechny ceny a rychle domů, agility zdar!!!

Výsledky:

Sobota:

Baldric: Jumping: 11. místo, Tunely: 3. místo, SA3: DIS, Agility: 6. místo

Carrera: Jumping, Tunely, Agility: DIS, LA3: 2. místo

Neděle:

Baldric: Tunely: 5. místo, Jumping: 2. místo, SA3: 2. místo, Agility:2. místo - celkový součet za dva dny: 4. místo (uf uf, vzhledem k tomu, že v sobotu na parkuru být ani nechtěl, paráda)

Carrera: Tunely: 2. místo, Jumping: 1. místo, LA3: DIS, Agility: 10. místo - celkový součet za dva dny: 16. místo (započítávaly se i diskvalifikace)

Foto: Miluška Nováková, děkujeme.

 

Obrazek

Obrazek