Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. květnový prodloužený víkend

4. 5. 2008

Royal Cup Nymburk

Svátek práce jsme oslavily samozřejmě tradičně,  využily den volna navíc a vyrazily na závody. V Nymburce se nám loni líbilo a navíc i dařilo . Běhala jsem pouze s Carrerou, páč o víkendu nás čekaly další závody a chtěla jsem nechat Baldrica odpočinout. Alice Glöcknerová postavila moc pěkný jumping se zběsilou rovinkou těsně před cílem. Již tradičně jsem Kari trošku utekla, tyčka hapala, já se naštvala a před poslední překážkou nic neřekla, tudíž písk že.  Následovaly zkoušky. Dost brutální trojka, myslím, že tolik pastí narvat do jednoho parkuru je umění . Tolik jsem se soustředila na obtížná místa na trati, že jsem neřekla včas povel na slalom, tedy jako opět diskotéka, ale zbytek trati proběhla super a tak jsem měla radost. Závěrečný agility běh neobsahoval zákeřnost vůbec žádnou, přesto se mi povedla tedy spíš nepovedla jedna otočka, výsledkem byl mega oblouk a shozená tyčka, ale díky soupeřům výsledek nebyl zas tak špatný.

Tak tedy: Jumping, LA3:  DIS, Agility: 3. místo

Mariánské Lázně - koupaliště Lido

Jelikož běhání na pláži u vody má své kouzlo a letos Rozkoš nejedeme, závody v Mariánkách jsme si nenechaly ujít. Zamluvily jsme si chatičku (tedy cituji přesně: " ubytování ve dvou a čtyřlůžkových bungalovech,které jsou standardně vybaveny tekoucí vodou, kuchyňským koutem s kompletním nádobím,  lednicí a  toaletami").  Jako klasicky jindy upovídaná Máňa, když jsme se blížily Mariánkám ztichla a kreslila si jen nesmyslné šipičky vlevo a vpravo. Jelikož jsem tušila, že jsem již blízko koupaliště, odchytila paní na ulici a na zbytek cesty se doptala. TomTome styď se! Před náma se objevila fantastická scenérie, obrovská vodní plocha s písečnou pláží obklopená lesem, prostě pohádka. Pohled na místo ohraničené páskou a nepříjemné šplouchání v botech ovšem ukázalo, že celé místo je jedna velká mokřina nacucaná vodou, kde běh nebude běh, ale jen snaha vyrvat nohu co nejrychleji z bahna. No nic, to horší mělo teprve přijít. Dostaly jsme klíče od "chatičky".  Čísla nebyla nikde vidět, navíc jsem neviděla ani chatičky, jen takové ošuntělé stavby na způsob ukrajinských unimo  buněk. Do jedné z nich šel strčit náš klíč. A tak jsme vešly a málem upadly, zatuchlá místnost, jen postel, jakási skříň, otlučené umyvadlo a záchod na způsob - "the worst in Scotland".  Tak otevřeme okna, jestli by to nešlo vyvětrat... kličky nám zůstaly v ruce a tak jsem se otočila a rázně vykročila zpět k přejímce. Naštěstí nám ochotně vrátily 300,- které za tohle vyinkasovali. Tímto děkuji našim plzeňským přátelům, kteří nám během chvilky sehnali ubytování v luxusním penzionku Na návsi, sice z Mariánek kousek cesty, ale rozhodně se vyplatilo.

A už k běhání. Začínalo se baby, začounama a pak zkouškama. Na trojky už teda bahno dosáhlo vrcholu. Šla jsem za rozhodčí, jestli by parkur nešel přesunout na blízkou písečnou pláž. Tak prý šlo, ale je úzká a tudíž by parkur neměl standardní rozměr a aspon na zkoušky by to chtělo, takže přesun se bude konat po zkouškách. Takže jsem do bahna musela . Baldricovi se poštěstilo a byl v trojkách sám, tak stačilo doběhnout, ale přesto dal čistý běh a začla naše veleúspěšná série. Carrera zahájila shazovací sérii... na bahně jsem to ještě nekomentovala, ale na písku už jsem byla zoufalá. Co běh to několik tyček, sice do našeho limitu tří, ale vůbec se nedokázala na podmáčený a pravda těžký terén adaptovat. Pravda je, že překážky byly hodně nahňácané a většinou o nějakých 5ti metrech mezi překážkama nebyla řeč a shazoval i Mistr Flash, který jinak nohy zvedat umí, ale i tak jsem poněkud propadla depresi. Na druhou stranu jsme vše doběhly, až na zádrhel v jednom běhu, kde jsem jí vytlačila do druhé díry tunelu i bez nějakých errorů ve vedení. Aspoň že ty časy měla jako vždycky .

A tak naše výsledky:

Sobota:

Baldric: SA3: 1. místo, Agility: 3. místo, Jumping: 2. místo

Carrera: LA3: 2. místo, Agility: 6. místo, Jumping: 13. místo

Neděle:

Baldric: SA3: 1. místo, Agility: 3. místo, Jumping: 3. místo

Součet za dva dny: 1. místo - nejlepší Small pes závodu

Carrera: LA3: DIS, Agility: 4. místo, Jumping: 8. místo (tady součet nevím, vyhlašovalo se jen 1. místo)

No, tomu se říká smíšený pocit, agility zdar!