Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody Soběslavská růže

25. 9. 2007

Aby toho agility nebylo málo, vyrazily jsme tentokrát s tetou Flashovou na jih Čech. Původně jsme se hlásily kvůli našemu oblíbenému strýčkovi coby rozhodčímu, bohužel měl úraz a tak závody pískal pan Spolek, na jehož tratích s Carrerou bojujeme s velmi střídavými úspěchy. A když jsme v sobotu ráno dorazily a prohlédly si místní překážky, bylo mi jasné, že s místním kruhem bude bojovat pro změnu i Baldric.
Začínalo se agility. Kari až na ten disk prolítla tratí moc pěkně, bez shozené tyčky:) Baldric měl karambol na dvojté překážce. První tyčka byla téměř na zemi a druhá poměrně daleko a tak jí zřejmě neviděl a hodil strašnou tlamu. Udělal několik kotrmelců a poměrně dlouho se válel na zádech. Ale pak najednou vstal a stejnou rychlostí pokračoval. Dvě překážky před cílem se zřejmě projevil otřes a běžel kamsi jinam.... ale to nevadí, hlavně že se mu nic nestalo. Náš výkon byl nakonec vyhlášen jako kuriozita a oceněn pytlíkem belgických pralinek:)
Následovaly zkoušky. Kari opět běžela pěkně, pro nás těžká trať, kterou jsem jí docela úspěšně provedla, až jaksi těsně před cílem se to nějak rozpojilo. Baldric škoda odskočené zony, jinak super běh a hlavně v čase.
Závěrečný jumping byl hezky běhavý pro Kari, opět žádná tyčka dole a opět diskvalifikace na těžko pochopitelném místě:) Baldric běžel krásně, již konečně nebojujeme se slalomy, ale ačkoli předtím kruh trefil v pohodě, tentokrát ne a tak nám žádný čistý běh nebyl přán.
Vydaly jsme se tedy s tetou Flashovou do táborské Hypernovy a hledat náš penzionek. Ačkoli teta blondýna bloudila po nákupním centru hojnou chvíli, u pokladny zjistila, že si vlastně nic nekoupila a že bude mít hlad. Nakonec to samozřejmě přežila. Máňa nás navedla na adresu penzionku, čekal nás prostorný apartmánek s manželskou postelí. To tetu Flashovou trochu vyvedlo z míry, ale nakonec se Baldric choval vzorně:)
Druhý den nás přivítalo opět slunečné počasí a tentokrát se začínalo jumpingem small. Baldric trefil kruh, běžel krásný čistý běh, ovšem v půlce trati udělal za překážkou mega oblouk, bohužel podběhl na chvíli pásku a plynule navázal:) Jsem zvědavá, zda jde donekonečna si říkat: "tak tohle se nám ještě nestalo" :)
Ale dá, což hned dokázala Kari. Myslela jsem, jak se nám jumping povedl, ale když jsem se vracela do cíle, zjistila jsem, že první tyčka leží na zemi. Ovšem bylo mi řečeno, že se tyčka nepočítala, rozhodčí použil pravidla, kdy skočka spadla až při překonání další překážky. Rozhodnutí rozhodčího je samozřejmě konečné, i když mi při vyhlašování nebylo nejlépe.
Pak následovaly hrůzné zkoušky, které u Kari dopadly jako vždycky:) Chuť jsme si zpravily při závěrečném agility, kdy sice jedna tyčka šla dolů, ale bilance ostatních soupeřů byla podobná. Baldricovi se opět nevyvedl kruh, ale snažil se:)
A výsledky:

Baldric:
Sobota:

Agility: DIS
SA3: 3. místo
Jumping: 9. místo

Neděle:
Jumping: DIS
SA3: 2. místo
Agility: ?. místo

Carrera:
Sobota:
Agility: DIS
LA2: DIS
Jumping: DIS

Neděle:

Jumping: 1. místo
LA2: DIS
Agility: 3. místo
Součet neděle: 2. místo

Za fotečky děkujeme moused a Markétě Procházkové
ObrazekObrazekObrazekObrazek