Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody Jičín + Mistrovství Čech v coursingu

26. 8. 2007

Na tento víkend jsem si opět naplánovala vražednou kombinaci:) Ale popořadě:

O pohár Purina ProPlan
Do Jičína jsem se moc těšila, protože závody se pořádají na krásném místě u lesíka a loni se nám docela dařilo:) Letos bohužel zůstal jen ten lesík:)
Baldricovi se ve dvou bězích nepovedl slalom a ve třetím pro změnu skočil zonu.
Carrera měla v prvním běhu smůlu, jedna tyčka, což v tentokrát početném bezchybném startovním poli znamenalo až nějaké 11. místo. Potěšil mě ale nejlepší čas.
Tím jsme ovšem skončily. Ve zkoušce neodolala slalomu, který nebyl v pořadí, sice jsem jí uřvala, ale disk přišel na další překážce. Rozhodla jsem se nedobíhat, což se ukázalo jako chyba. Odpo už Kari byla poněkud šílená, páč si v předchozím běhu zaběhla jen dvě překážky, takže se neobtěžovala se zonou na áčku. Tak byla zastavena, vrácena a odejita z parkuru:) Takže poučení pro příště, raději dobíhat:)
Ale aspon jsme nemuseli čekat na vyhlášení, pospíchali jsme dom a vzhůru do dalšího dne...

Mistrovství Čech Litomyšl
Cestu do Litomyšle mám již nacvičenou, tak jsem se před šestou probrala z mrákot a vyrazila. Tentokrát se coursing konal na původním místě na Primátorské hrázi, kde se dají natáhnout perfektní tratě. Ovšem to co zde bylo postaveno mě opravdu dostalo.
2x mega cikcak nahoru do kopce a pak dolů a hezky zatáčka za kopec. Takže bylo jasné, že výrazně rychlejší psi budou handikepováni... A kdyby nějaký pes si chtěl nadběhnout a počkat pod kopcem, tak mu hezky střapec zastavíme nahoře, aby tam musel... takže jsme byli teprve u písmene B v abecedě a už čtyři nedoběhy... Pak se změnil trošku styl tažení návnady, takže už se psi tolik neztráceli, ale Kari měla bohužel smůlu, že běžela mezi prvníma. Samozřejmě 2x to vzala nahoru na kopec, střapec jí prolítl za zádama, tím se chytil pomalejší pes, který běžel daleko za ní a zaběhl s ním do zatáčky za kopec, Kari se tedy vrátila a koukala na mě, kam jako zmizel. Dostala nedoběh, naštěstí pořadatelé povolili, že si tito psi můžou zaběhnout i druhé kolo, jako sparing. Ironií osudu je, že pes, s kterým běžela, neměl platnou licenci a vůbec neměl být vpuštěn do závodu:) Ale tak už to holt v českém coursingu chodí:)
Heduška běžela sama, takže žádný problém a poctivě zakousla střapec v cíli. Mezitím se začlo na druhé dráze běhat druhé kolo a zase podle abecedy. Takže super situace pouštět dva psy na dvou různých místech:) Na druhé dráze to odsejpalo rychleji, takže Kari si zaběhla super druhý běh, konečně trať, kde vynikla její rychlost. Škoda, že už mimo bodování.
A už šli na řadu stafbulíci. Tentokrát dokonce byli dva psi a dvě feny, takže snad historická obsazenost. Když jsem viděla profil trati a jak dopadla Kari bylo mi jasné, že se Erina ztratí, nakonec překvapila a běžela super. Před cílovou rovinkou i přes košík si urvala kus střapce, tím pádem se na chvíli zastavila a střapec jí zase ujel. Ladynka, s kterou běžela si myslela taky že už je cíl a u pidi kousku střapečku zůstala a hlídala. Erina mezitím revírovala asi v kilometrovém okruhu:) Překvapením bylo, že naše soupeřka dostala o pět bodů víc, takže bylo rozhodnuto již po prvním kole, trať na druhé dráze byla jen takové kolečko. Sotva jsme doběhli, už byla na druhé dráze na řadě Heduška, chtěla jsem sice její běh přesunout, ale nepodařilo se. Takže jsem jí po třech hodinách vytáhla z kennelky a hned na start. Byla rozespalá, nerozhejbaná, ale nedalo se nic dělat. Ze začátku jí trvalo než se rozběhla, ale pak běžela opět super.
Druhé kolo jsem chtěla s Erinkou vzdát, neboť měla opět ztržený drápek, ale nekulhala, tak jsme vyrazily. Běžela nádherně, byla i lépe bodově ohodnocena (jiní rozhodčí), ale na bodovou ztrátu z prvního kola to už nestačilo.
Jinak příjemně strávený den, pesáci unavení, krásné počasí.
Za fotečky děkujeme opět Pavle Gašpárkové.

Obrazek


Obrazek


Obrazek