Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vražedné prodloužené květnové víkendy

10. 5. 2007

Tentokrát nastala menší mezera v sepisování aktualit, ale květnové svátky a termínový kalendář mě prostě nenechaly v klidu.
První víkend začal fantastickou akcí - Sraz francouzských buldočků. Konal se v břeclavském kempu, druhý den jsme se přemístili do Lednice, kde se konal Speciál coursing francouzských buldočků:) Jak jsem předpokládala, buldoček je rozený a zcela přirozený talent na tento sport. Ani jeden nováček nezaváhal a většina by za střapec dala život.
Za fotky děkujeme Evě Richterové.
Počáteční hemžení:
ObrazekČekání na start:
Obrazek

 

Sraz pokračoval i v pondělí a v úterý, ale jelikož má drahá polovička musela v pondělí do práce, odjeli jsme už po coursingu domů a já se snažila Baldrica přinutit odpočívat, neboť nás hned v úterý čekaly závody.

TOP CUP OUTDOOR
No, ani už netuším, proč jsme se s Flashovou na tento závod přihlásily. Asi z hecu:) Ale zas každý zahraniční rozhodčí je neopakovatelná zkušenost a tak jsem ráda, že jsme si tady mohli zaběhat. Závod se skládal ze zkoušky a pak open agility, ze kterého postupovalo prvních 20 závodníků, ovšem pouze s výsledkem výborně. Zkoušku zaběhl Baldric super, ovšem na startovní listině se to hemžilo reprezentanty, takže na nás zbylo 8. místo. Do druhého běhu byla zařazena výtečná překážka stůl. Tu jsme sice jednou zkoušeli, ale na cvičáku jí máme pouze v provedení pro large pejsky, takže jsem se bála, že pidi stoleček pro small Baldric přeletí jako nic. Brzdila jsem ho raději už x metrů předem, no nakonec nás ta jedna vteřina časové ztráty oddělila od finále:) Ale ještě že tak, finalisti dorazili domů po desáté.

Závody Lysá nad Labem
Hned následující sobotu nás čekaly závody v Lysé. Tentokrát jsem vzala jen Carreru, aby toho nebylo na Baldrica moc. Moc dobře jsem udělala:) Naše královská disciplína - tedy slalom na čas se konala i zde. Na závody dorazila i vzácná návštěva ze Švajcu, teta Anička, měla super čokoládu a bombony:) Její slovník mě nejdřív trošku překvapil, ale pak mi došlo, že pochází ze Zlína:)
Moc hezké parkury stavěl Zdeněk Spolek, žádné hňácanice, ale všude spoustu místa. První jumping byla Kari ještě trošku rozlítaná a tak šly dvě tyčky dolu, ale zkoušku už vyhrála. A to byla kategorie LA1 ten den suverenně neojbsazenější. Poslední běh měla paradoxně nejhezčí, žádná tyčka dole, krásně vnímala, bohužel jsem se chvíli kochala a tak jsem jí diskla, ale nevadí:)
Mezitím se zápolilo v soutěži zvané Slalom na čas. Jednalo se o trať v podobě skočky, slalomu a zase skočky. Kari je slalomem naprosto fascinovaná, takže náš čas 4,00 s opravdu nikdo nepřekonal.
Chtěla bych především zmínit fantastickou organizaci těchto závodů, všechno šlo jak na drátkách. Ještě zvláštní poděkování Báře Lerlové za prohlídky a trenérské rady.

Závody Česká Lípa
V neděli a pondělí jsme si s tetou Flashovou daly agilitní přestávku, našlapaly jsme ale na prochajdách docela dost kilometrů, takže úterní vstávání navíc do hrozného lijáku bylo poněkud krušné. U Mladé Boleslavi jsem ovšem zahlédla auto tety Martiny, která vozí altán a navíc už ani nepršelo:)
Parkury stavěla Alice Glöcknerová a již tradičně obsahovaly takové extrabuřty:) Nutno podotknout, že Baldric když vnímá, tak je schopný zaběhnout cokoli a Carreru jsem tam naštěstí neměla:)
Závody byly netradiční. Sluníčko střídal prudký déšť a dokonce kroupy. Závěrečné vyhlašování bylo určitě nejvtipnější z celé sezony, představte si asi 30 poněkud už hysterických lidí namačkaných v lijáku pod dvouma altánama:) Ale nakonec se zadařilo a Baldric s velkým kusem štěstím dosáhl těchto výsledků:

Jumping: 1. místo (Alice skutečně umí postavit parkur, kde nedoběhnou všichni čistě:)
SA3: 1. místo (nutno podotknout že náš soupeř Bellinda se diskla)
Agility: --- tak to nevím, určitě na chvostu startovní listiny, neboť Baldric na sklonku své agilitní kariéry zapomněl co je to kruh:(

Takže Svátku práce a Dnu vítězství 3x zdar!