Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozkoš 2007

29. 5. 2007

Na tyhle závody jsem se těšila už strašně dlouho. Také je na ně takový nával, že startovní listina byla zaplněna již loni v listopadu. A to nejen díky skvělým pořadatelům, ale především kvůli fantastickému místu konání. Voda v přehradě sice pro lidi nebyla uplně z alabastru, ale psům to bylo jedno a tak se rachtali a cachtali:)
Vyrazily jsme s tetou Flashou již v pátek odpoledne, abychom se v klidu ubytovaly. Vzala jsem i Erinku a po velmi zajímavém telefonátu jsem se dozvěděla, že zbytek smečky dorazí v zápětí. Našly jsme naší chatičku, která obsahovala dvě normální válendy a jednu palandu. Věděla jsem, že budu mít všech pět pejsků, tak jsem strategicky zabrala válendy, abych se tam s psíkama vešla. Jenže buldočci nebudou přece spát na nepovlečené posteli bez peřiny... postele byly úzké a díky mé postavě usoudili, že u tety Flashové to bude lepší. Marně protestovala, buldoček není borderka a místo na spaní si určuje zásadně sám.
Ráno jsme se přesunuly k parkuru. Poté, co jsem přemístila boudičky velký kus ručně, jsem zjistila, že ostatní parkují přímo u parkuru... vrátila jsem se tedy již poučenější pro auto. Jelikož obloha nevypadala bez mráčku, opět jsem se strategicky přifařila ke kamarádům s altánem, tentokrát k mladoboleslavským. A začlo se běhat.
Alice postavila pro začátek jumping ala rychlá smrt:) Rovinka ze skočky a dvou pětimetrových tunelů v řadě zakončená samo zatáčecí překážkou byla vtipná. Ale jelikož Baldrica většinou uběhnu, neměla jsem obavy. Ovšem on vždycky překvapí, všechny těžší stahovačky jsme zvládli a pak přišel před cílem slalom...z kterého mi utekl si něco čuchat.. když jsem ho zavolala, začal se proplétat zpět, tedy disk:) Uf, jsem zvědavá kdy prolomíme pravidlo jednoho zkaženého slalomu za víkend.
Začla jsem šetřit síly na Carreru. Naštěstí máme odložení, tak jsem jí tam nechala a šla až ke druhému tunelu, což se ukázalo jako prozíravé:) Zbytek běhu byla čirá improvizace, bez náskoku jsem nemohla být na druhém konci tunelu ani omylem a on se šel celkem asi 5x. Sice s chybama, ale ukočírovaly jsme to, hurá:)
Pak následovaly zkoušky. Carrerce spadla třetí tyčka už někdy v půlce tratě, zas jí chytlo to její šílenství, tak jsem jí zalehla a šly jsme raději pryč k vodě:)
Následovala zkouška A3, Baldric se snažil a zaběhl jí krásně čistě.
Závěrečný běh agility, Baldric opět jedno čuchání, Carreru jsem ukočírovala, ale nějaká tyčka bohužel letěla. Nutno podotknout, že Sultánci dávají tyčky relativně vysoko a byla již dost znát únava z šíleného vedra.
Počkali jsme na vyhlášení, pak na páníčka, který si odvezl nezávodící holčičky domů a hurá do místních občerstvoven:)
Teta Flashová vyžahla půllitr piva a nebyla schopná rozeznat řízek od smažáku...ještě že abstinuji:) Tentokrát byla noc pouze s třema pejskama v chatce snad až příliš nudná:)
Druhý den běhání začínalo agility. Kari měla ale takový skelný pohled a spala u parkuru, takhle unavenou jsem jí fakt ještě neviděla. Vedro udělalo své. Hvizd oznamující diskvalifikaci zazněl již po druhé překážce:) Chtěla jsem si parkur dokončit, ale jelikož Kari nebyla schopná překonat ani dvě překážky v řadě, raději jsme šly:)
Baldric je můj chlapeček spolehlivý, ale únava se projevila i na něm, spadl z houpačky a shodil tyčku.
A už tu byly zkoušky. A2 začínaly stejně jako běh agility a trochu jsem se děsila, jestli ted bude Kari zahybat, naštěstí běžela super, sice tyčky lítaly, ale vešly jsme se do našeho "interního" limitu tři tyče a doběhly dokonce na pěkném místě:)
Zkouška A3 tentokrát obsahovala pěkně vypečenou past v podobě šíleného náběhu do slalomu, ale Baldric vše zvládl, ke konci ovšem odmítl áčko a pak v cílové rovince shodil dvě tyčky v řadě, z toho jsem poznala, že už byl na konci sil, neboť, když on shazuje, to už musí být. Rozhodla jsem tedy poslední jumping běžet jenom s Kari.
Krásně běhavá trať, bohužel jedno menší zaškobrtnutí (moje dezorientace) a jedna Kari tyčka. Celkově jsem byla ovšem hrozně spokojená, oba běhali celý víkend super, měli jsme všechny zony a i minimum errorů:)
A tady naše výsledky:

Sobota:
Baldric:
Jumping: DIS
SA3: 2. místo (z 10)
Agility: 9. místo (z 19)

Carrera:
Jumping: 13. místo (z 28)
LA2: DIS
Agility: 4. místo (z 28)

Neděle:
Baldric:
Agility: 10. místo (z 19)
SA3: 7. místo (z 10)
Jumping: nestartoval

Carrera:
Agility: DIS
LA2: 5. místo (z 19)
Jumping: 7. místo (z 26)

Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat organizárům, kteří zvládli ještě kvalifikační závody na druhém parkuru, všechno klapalo a už se těším na příští rok.

Za fotečky moc děkujeme Pavlu Koškovi a Ivanu Růžičkovi.

 

Náhledy fotografií ze složky Rozkoš 2007