Jdi na obsah Jdi na menu
 


Purina ProPlan Cup Mladá Boleslav

23. 7. 2007

Sobota
Týden uběhl jako voda a mohli jsme vyrazit na další závody. Tentokrát v osvědčené sestavě s tetou Flashovou. Ráno bylo poněkud infarktové. Miluji dopravní značení v Mladé Boleslavi. Porušila jsem tolik dopravních předpisů, kolik jich asi ani neznám, ale po vyčerpávajícím manévrování jsme přeci jen stihly přejímku, vyložit věci a pak i prohlídku. Závody se konají již tradičně na výstavišti spolu s Národní výstavou psů, takže žádné komorní prostředí, ale zato hafo stánků. Bohužel můj žlučník stále není v optimální kondici a tak jsem si na mastné laskominy netroufla, ale snad příště:)
Začínalo se agility large. Bylo tam pro Carreru (tedy vlastně pro mě) jen jedno obtížnější místo, ale jinak krásný běhavý parkur. Já se jen modlila, aby vydržel můj drahý kotník, který po erroru ve Zlíně ještě stále nenabyl původního tvaru, ale už tolik nebolel.
Zázraky se dějí a Carrera doběhla svůj první čistý open běh:) Jen maličké zaváhání u jednoho tunelu nás sice stálo nějaký čas, ale ti nejrychleší psi měli chybu, takže premiérové vítězství bylo naše. Ještě plna euforie jsem vyběhla s Baldricem a brouček nezklamal, ačkoli bylo hodně čistých psů, běžel co to dalo a dalo to třetí místo.
Pak následovaly zkoušky. Nejdříve dvojky. Paní rozhodčí nechala část parkuru stejnou, ale pořád zůstal hezky běhavý. Bohužel druhá tyčka šla dolu, ale pak zase krásný běh a jelikož ani soupeři nebyli bez ztráty kytičky, braly jsme s Kari druhé vítězství:) Poté trojkový parkur, s Baldricem se mi nepovedl náběh do slalomu a pak mi vesele odskočil áčko, ale téměř všichni soupeři se diskli, tak jsme si s tetou Vendulou mohly potřást rukama na stupních vítězů:)
A následoval nešťastný jumping. Jak jsem očekávala, únava se dostavila na obou stranách, nakonec jsme ten šílený běh doběhly, což se ukázalo velice prozíravé i přes dvě odmítnutí a následně shozenou tyčku:)
Jelikož s Baldricem se nám zde loni zadařily součty a Baldric se diskvalifikuje velice zřídka, moc jsem se těšila že si tenhle běh konečně užiju. Běžel krásně čistě a pak si zopakoval krásnou diskvalifikaci z Rozkoše, kdy začal proplouvat slalomem opačným směrem. No, není každý den posvícení:)
Neděle
Druhý den jsme již najeli správně na objíždku a blížili se na správné parkoviště. Ovšem druhý infarkt se stejně dostavil, neboť jsem zjistila, že ten kousíček silnice,kvůli kterému jsem včerejší den projela několik jednosměrek obráceně, byl již zprovozněn....
Začínalo se opět během agility, tentokrát small. Baldric opět čistý běh, jen malé nedorozumnění před kruhem znamenalo časovou ztrátu. A pak už jsme vyběhly s Kari. Zázrak se opakoval, Kari opět neshodila a přesto že jsem jí zastavila na áčku, abych stihla doběhnout k ní (to by člověk neřekl že na pár metrech ho pes předběhne o tolik metrů) a navigovat jí dál, měla i nejrychlejší čas. To už jsem poslouchala kolem sebe nemístné poznámky, ale kdyby jen tušili kolik hodin nervů stálo přesvědčit Kari, že o ty tyčky se neopírá, ale přeskakují se:)
Následoval jumping, tentokrát jako druhý běh, což bylo bezva, jsem si řikala, že by Kari mohla být ještě při smyslech. Tentokrát naši soupeři nedělali chyby a dobíhali čistě. Vím, že Kari nesmím nijak hnát, jinak začne shazovat, ale tady nebylo zbytí a tak jsem to zkusila. Nikdy bych neřekla, že Kari budu povzbuzovat, aby přidala, ale fakt jsem stihla mezi povelama ještě křičet DĚLEJ!!! Byl to myslím náš zatím nejlepší běh, doběhla o dvě sekundy dříve než druhý pes:)
Pak byla menší přestávka, čekali jsme na dvojkové zkoušky. To už Baldric s Carrerou pospávali, já toho za dva dny měla taky dost, tak už jsem nic neočekávala. Dvojkový parkur bych označila za smrtelný, neboť úmrtnost byla také vysoká. Po druhé shozené laťce jsem běh už trochu vzdala, disk přišel následující překážku:) Baldric nevím kde vzal ke konci víkendu tolik sil, ale prosvištěl trojkový parkur na něho vysokou rychlostí, se zonama se ovšem neobtěžoval:( Nevadí, takhle úspěšné závody se nám asi jen tak nepodaří, tak jsem měla velkou radost.
A tady naše výsledky, Baldricovi se vzhledem k velké konkurenci celkem dařilo, ovšem Carrera překonala zatím všechny své dosavadní:)

Baldric:
Sobota:
Agility: 3. místo
SA3: 2.místo
Jumping: DIS

Neděle:
Agility: 8. místo
Jumping: 6. místo
SA3: 3. místo

Součet za dva dny: 12. místo (ten disk nás stál pravděpodobně vítězství, neboť žádný pes neměl všechny čtyři čisté běhy:(

Carrera:
Sobota:
Agility: 1. místo
LA2: 1.místo
Jumping: 22. místo

Neděle:
Agility: 1. místo
Jumping: 1. místo
LA2: DIS

Součet za dva dny: 3. místo

Agility rozhodně zdar!!!