Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství republiky - Žamberk

18. 9. 2007

Letošní MR se konalo v Žamberku, v nádherném rekreačním areálu Pod Černým lesem. Na cestu jsem po menších peripetiích (to by se člověk divil, co vše lze zažít ve značkovém autoservisu) vyrazila v pátek odpoledne za hustého provozu. Cesta mi tedy zabrala zhruba tři hodiny, ale za světla jsem dorazila. Ubytovala se v super penzionku a stihla i večerní přejímku. Ráno jsem si tedy mohla přispat, ale vzbudil mě poměrně hustý déšť. Jelikož den předtím panovaly letní teploty a i naši meteorologové předpovídali pěkné počasí, zimní bunda zůstala doma. Chyba. Naštěstí krátce po zahájení, než se začlo běhat, déšť ustal, zůstala jen zima a slušný vítr.
Dva parkury, malý a velký pes zaručoval mně již známý adrenalin. Začínal jumping jednotlivců large. Parkur obsahoval snad nejtěžší pro nás možný náběh do slalomu a pak šílenou rovinku. Slalom jsme ustály, ovšem na rovince jsem Kari utekla a tak minula kruh, v té rychlosti jsem již neměla šanci nějaké odmítnutí opravit, ani to nemělo cenu a tak začala naše DIS smršť:) Toto mistrovství se pro nás vyznačovalo zvláště slovem KDYBY:( Baldric i Carrera běhali moc pěkně, ale výsledky tomu jaksi neodpovídaly. Největší error nastal při agility družstev, kdy jsem Baldrica diskvalifikovala na absolutně nepochopitelném místě. A to po čistém běhu a po dvou super bězích našich parťáků v družstvu. Při pohledu na výsledkovou listinu, kdy vyhrálo družstvo s chybou, mě braly mrákoty. Ale agility is fun že:)
Takže shrnu-li naše výsledky - Carrera doběhla pouze jediný běh a to jumping družstev, takže náš výkonostní průkaz se obohatil o tři řádky diskvalifikací. Baldricovi jsem zkazila družstva, ale zbylé běhy už zaběhl čistě a navíc ve slušném tempu a tak se zrodil pro nás historický úspěch:
Kategorie small jednotlivci: 11. místo z 64 startujících

V neděli se vydařilo i nádherné počasí, v okolí krásné cestičky na venčení, dokonce i ovečky pro Carrerku, prostě paráda. Jedinou vadou na kráse dle mého byl výkon rozhodčích. Tolik přehmatů na takovéhle akci bych neočekávala, ale nikdo není neomylný.
Tak jen pevně doufám, že se všichni ve zdraví dožijeme i příštího mistrovství!


Mistrovství ČR v coursingu
V neděli se má drahá polovička obětovala a absolvovala MČR v coursingu v Kralupech. Heduška ani Erinka soupeře neměla, trať byla rovinatá a přehledná a tak si obě bez problémů vyběhaly tento titul.


 

Náhledy fotografií ze složky MČR Žamberk