Jdi na obsah Jdi na menu
 


Louny - víkend první 4.-5.8.07

8. 8. 2007

Sobota
Součástí LVT v Lounech bývá každý rok i coursingový závod. Jelikož máme Louny vlastně za rohem, nechyběly jsme ani tentokrát. Po přejímce a klasickém pozdním začátku ale už všechno jelo jako na drátkách.
První šla na start Carrera, solo běh, žádný soupeř. Tentokrát mě překvapila a bezvadně sledovala střapec, i když trať zatáčela:) No inu, i borderka to pochopila.

Poté šla na řadu Heduška, tady jsem soupeře ani nečekala. Bohužel část trati vedla vysokou trávou, kde malý pes neměl příliš šanci vidět střapec. Heduš ovšem prokázala své IQ, když mazaně zastavila před neposekanou trávou a čekala... čekala až střapec zcela logicky z vysoké trávy vyjel a pokračovala:) Poslední jde vždycky chudinka Erinka, která je až od S a tím pádem musí skřehotat x hodin než přijde na řadu:) Běžela stejně jako loni se stafbulíkem Connym. Tentokrát jsme doběhli bez zranění a se všema drápkama:) Druhé kolo už se nám tolik nedařilo, Carrera i Heduš ve vysoké trávě střapec na chvíli ztratily, ale do cíle doběhly všechny. Pak už jen počkat na vyhlášení a hurá domu.
Za foto moc děkujeme Pavle Gašpárkové. - viz. Fotogalerie

Neděle
V neděli jsem původně měla být doma, s tím že budu odpočívat:) Ale nějak mi to nedalo a když jsem zjistila, že je ještě volné místo na agility závody, samo jsem se dohlásila a vzala aspon Carreru, abysme nevyšly ze cviku. A samozřejmě, chceme přece ty zkoušky na republiku.
Ráno jsem přijela do Loun a zarazilo mě nezvyklé ticho. Předchozí večer se totiž běžel jumping, který se protáhl až do dvou do rána:) Není divu, že většina osazenstva byla duchem i tělem nepřítomna, zvláště madam Týnka vypadala velice svěže:)
Začínalo se parkurem agility. Carrerka vyrazila a hned třetí překážkou byla kladina. Rozhodčí nám odmávla nástupní zonu, ačkoli jí Kari poctivě proťápla, což si kontroluju neboť vím, že je má tendence skákat. To mě naprosto rozhodilo, že jsem se na chvíli zasekla a to je konec. Kari shodila dvě další překážky a tak jsem jí zalehla a šly jsme si raději odpočinout na zkoušky.
Carrera už byla ve své formě, vnímala a bylo to fajn až skoro ke konci, kdy mi nedošlo že vyslat jí přes zed do tunelu neni nejlepší nápad, neboť ho neviděla a minula. A k odmítnutí se přidala ještě předposlední laťka, takže smůla, Kari holt asi na tu republiku nechce nebo co:)
Chuť jsme si ovšem spravily závěrečným jumpingem, sice jsem jí před cílem diskvalifikovala, páč jsem zařvala zatáčecí povel uplně mimo a ona krásně zatočila, ale nevadí, žádná tyčka a to je pro nás hlavní.
Naše výsledky tedy opravdu jen ve zkratce: Agility, jumping: DIS, LA2: 4. místo.

A dokonce nám i naše nová kamarádka, madam Dokonalá udělala nějaké foto, děkujeme!

ObrazekObrazek
 

Náhledy fotografií ze složky Louny 2007