Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní zkoušky Dubenec

23. 4. 2007

Opět jsme se dočkali víkendu, nabrali jsme tetu Flashovou a vyrazili směr Dubenec. Tentokrát se jednalo o dvoje zkoušky, tak jsem si dělala trošku naděje, že by se nám to s Baldricem už konečně mohlo podařit a zbytek roku si užívat trojkové zkoušky v klidu. Carrerku jsem po našich výkonech z Jičína plánovala nechat doma, ale teta Týna nám přenechala místečko, tak jsem jí vzala. V plánu totiž byla i šílená soutěž zvaná Paralelní slalom, což jsem věděla, že bude pro Kari to pravé ořechové.
Máňa nás neomylně navedla do vísky Dubenec a teta Flashová se okamžitě zorientovala a našla cestu ke cvičišti. Pěkný plácek, obrovské plochy na venčení, tak jsme rozložily židličky a boudičky a čekala jsem na první zkoušku A1.
Trať vypadala dobře a tak jsme vyrazily. Uprostřed trati nastalo malé nedorozumnění, ale byla z toho jen časová ztráta, jinak čistý běh a druhé místo. Tak jsem se uklidnila a poněkud nervozně očekávala trojkovou trať. Pani rozhodčí postavila pěkně běhavou, naštěstí bez nějaké větší pasti. S Baldricem jsem čistě doběhla až k předposlední překážce, kterou byl slalom a Baldric si vzpomněl, že už dlouho nešel zkoumat číslo... tak se tedy šel podívat... to mě tak rozladilo, že jsme se diskly na poslední překážce:)
Po závodu nováčků se jelo další kolo zkoušek. Tentokrát byla trať poněkud těžší, zvláště pro mě, když vím, že na rovince Kari asi nepředběhnu... a kdesi vpředu nejdřív psa lámat prudce doleva a pak doprava. No chybičky jsme nakonec udělaly někde jinde a doběhly i s jedním odmítnutím v nejrychlejším čase.
Pak přišla další zkouška A3, na startu devět psů a tak už jsem moc nedoufala, ale povedlo se, sice takový pomalý běh na jistotu, ale vešli jsme se do času a máme to, hurá.
Po vyhlášení přišla závěrečná perlička a to paralelní slalom, dvě trati vedle sebe, skočka, rovný tunel, slalom, zahnutý tunel, zpátky slalom, tunel a cíl. Neuvěřitelný adrenalin, Kari jenom trať viděla a už se klepala, jako kdyby to postavili přímo pro ní. Cesta k vítězství vedla přes čtyři rozběhy, rychle za sebou, takže jsem se nestačila moc vydýchat, ale Carrerka to zvládla a vyhrály jsme.
Takže naše výsledky telegraficky:

Baldric:
1SA3: DIS
2SA3: 3. místo - 0 t.b. (obhájena třída A3 do konce roku 2008)

Carrera:
1LA1: 2. místo
2LA1: 5. místo
Součet: 2. místo
Paralel: 1. místo

Ve finále tedy úspěšná akce, mistr Ťapka konečně pochopil zůstaň na startu, tímto tetě Flashové gratulujeme. Vítězství v soutěži "kdo s koho" bylo tentokrát jasně její:)
Agility zdar!