Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eukanuba Apple Cup + Podzimní kvítek

16. 10. 2007

Závodní sezona se kvapem blíží ke konci a tak jsme si nemohli nechat ujít jedny z posledních závodů za krásného počasí.

Eukanuba Apple Cup Mladá Boleslav
V sobotu jsem vyrazila v poněkud netradičním složení. Nabrala jsem duo Kristýna a Kristýna, alias slečna Bartošková a Kristýna od Sofinky. Baldric tentokrát zůstal doma, neboť ho čekal závod druhý den a přihlásila jsem na závodní premiéru Erinku do závodu začátečníků. Ještě mě čekala jedna premiéra a to běhání s Maggie:)
Začátečníky čekal jeden parkur agility a jeden jumping. Erinka se rozběhla poněkud rychle, takže jsem nějak nestíhala a vysloužily jsme si odmítnutí a následně shozenou lať. Jumping sice zaběhla už čistě, ale vyhlašovaly se pouze součty.
S Meginkou jsme bojovaly jak jsem čekala se slalomem. V prvním běhu jsem si vůbec nevšimla, že mi vynechala poslední tyčku a pokračovala jsem. Ve zkoušce to samé, ale už jsem opravila, i tak jsme měly nejlepší čas, z čehož jsem měla obrovskou radost.
V posledním běhu agility už byla poněkud unavená, přeci jen jsem s ní běžela jen 2x na tréninku a tak jsme si na sebe teprv zvykaly, tak se mi poněkud utrhla z vedení a diskla se, ale když už o nic nešlo, vystřihla luxusní slalom:)
Carrera první běh poněkud šílela, takže dvě laťky dolu. V dalších bězích už běžela pěkně, ale vždycky se jí povedlo shodit bočnici, takže mám další originální modřinu.
Výsledky tedy nic moc, ale běhání jsme si tentokrát užily:)

Erinka:
Agility začátečníci: 9. místo
Jumping začátečníci: 2. místo
Součet: 8. místo

Maggie:
Jumping, agility: DIS, SA1: 2. místo

Carrera:
Agility, LA2: DIS, Jumping: 15. místo

Za fotečky opět děkujeme slečně od veselého foxteriéra, se kterým bohužel už není taková legrace, neboť jejich běhy už jsou skoro dokonalé.

ObrazekObrazek
Podzimní kvítek Louny
V neděli jsme vyrazili směr oblíbené Louny. Tentokrát byly závody už v hale, což byla vzhledem k počasí škoda. Ale aspoň jsem poučena včas a stihla jsem odhlásit Carreru ze všech následujících závodů v hale:)
To co následovalo, byl totiž opravdu horor. Očekávala jsem, že bude o dost pomalejší a že bude shazovat, ale realita byla daleko horší. Kari prakticky byla celou trať ve smyku, nebyla schopná trefit slalom, po každém dopadu trvalo tak pět vteřin než se nasměrovala na další překážku, spolehlivě nejhorší běhy ze všech přítomných psů:) Bylo to týrání pro nás pro obě, proto bude lepší, když zimní závodní sezonu prostě vynecháme:) Naštěstí to přežila ve zdraví.
Baldric se adaptoval na koberec až třetí běh, né že by mu to tolik klouzalo, ale v hale je přeci jen hluk a tak mě příliš neslyšel. Měl tedy kupodivu víc diskvalifikací než Kari:)
Když vynechám samotné běhání, byly závody bezva. Nejvtipnější prvek opět předvedl Mistr Flash, jeho dar proplout přes nejtěžší úseky trati a pak vyrobit diskvalifikaci tam, kde už to jeho vedoucí nečeká...
Naše výsledky byly tentokrát buď diskvalifikace nebo hloubě startovního pole, takže jsem si je ani nepamatovala:) Agility zdar.