Jdi na obsah Jdi na menu
 


Faschings Turnier Pottendorf

13. 11. 2006

Nemyslitelné se stalo skutečným a vyrazili jsme na naše první závody za hranice. Konkrétně kousíček za Vídeň do vesničky Pottendorf. Ani nevím, jak se to seběhlo, ale drahá Madla mi zákeřně poslala propozice a prej jí teta Nikol do toho navlíkla a já samozřejmě každou blbost odsouhlasím a tak jsme se přihlásili.
Trochu mě vyvedl z míry název těchto závodů - Faschings... ano masopust. Sice samozřejmě masky nebyly povinné, ale když už... tak už.
Z Prahy jsme tedy vyrazili ve složení já, Madla a Kolega ZK, dále Baldric, Carrera, Taruš, Tim a Ninja. Tedy standardní obsazení auta, vlastně nic moc:) Zlínsko-brněnská větev ovšem narvala do auta neuvěřitelné složení, 5 osob + 9 psů.
Cestou nám pomáhaly dvě navigace, jedna spolehlivá, tradiční a přesná s nickem Stáňa (tedy já + mapa) a druhá s nickem Míla (tedy GPSka). Míla většinu cesty mlčela, jen si kreslila nějaké čáry a prostě je to absolutně k ničemu:)
Po štastném příjezdu nás trochu překvapilo, že na místě je pouze druhá část české výpravy a jedno auto s rakouskou značkou. Žádné překážky, žádní pořadatelé...Zvlášní je, že nás to nevyvedlo z míry a celou hodinu jsme nechali pejsky řádit a konzumovali občerstvení a vesele konverzovali. V čas ukončení přejímky jsem začli spekulovat, zda náhodou závody nezrušili či je nepřesunuli do blízké haly. Jeden telefonát vše vyřešil a nastal bleskový přesun do zhruba půl kilometru vzdálené haly. Zavánělo to trošku diskriminací a asi věděli proč:)
Jelikož závody začínaly až odpoledne, na programu byly pouze zkoušky + Faschings Spiel, tedy hra. Ulevilo se nám, masky jsme netáhli zbytečně.
Ve zkouškách byla česká výprava úspěšná. Smůlu měl jen Timík, který byl trošku zmaten, pak Maya si spletla díru v tunelu a ještě Helči Dream, tedy DIS ale jinak výsledky:
SA2 - Baldric 2. místo, 0 TB, splněny podmínky pro přestup do A3!!! (8 měsíců od prvního závodu)
LA2
- Texi - 1. místo
- Tara - 2.místo
- Grey - 3. místo
- Cory - 6. místo
LA3 - Jackie - 3. místo
A pak přišel hlavní hřeb programu, běh v maskách. Rakouská strana se tedy příliš nepředvedla, masky (někteří i kostýmy) jsme měli pouze my. Nemá cenu nic popisovat, vše uvidíte ve fotogalerii.
Chtěla bych na závěr poděkovat Markétě a Zdendovi, že si mě pustili do auta, nechali si tam nadrobit a celý den poslouchali můj zvonivý smích. Zlínsko-brněnské větvi za super atmosféru, za odvahu ochutnat můj štrůdl (respektive mé matky) a věřím, že to nebyly poslední závody, do rakouska se určitě příští rok zas vypravíme.

Za fotodokumentaci děkujeme Kolegovi ZK - www.odcenicka.cz, kde v novinkách najdete obsáhlejší článek i více fotek.

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Pottendorf