Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká jarní cena Kyje 2010

16. 5. 2010

A po roce naše velmi tradiční závody v Kyjích. Děsivé předpovědi počasí naštěstí nevyšly, sice žádné teploučko, ale hlavně žádný déšť, nakonec ideální podmínky na běhání. Tradiční maraton na dvou parkurech byl tentokrát okořeněn tím, že druhý parkur byl úplně mimo cvičák, dole na parkovišti,  takže po dvou dnech a 16 bězích + dalších x nachozených kilometrech jsem trošku cítila nožky.

A naše běhání, pan profesor tři čisté vítězné běhy, bohužel v jednom  běhu zakopl o tyčku, které byly proklatě nízko a jedna chybička ho odsunula v celkovém součtu na druhé místo, byť s 30 vteřinovým náskokem na vítězného psa. Jumping se mu povedl dokonce s postupovou rychlostí 4,26 m/s.

A se Surránkem jsme pokračovaly v diskotékách. Agility leží těžce na mých bedrech, do vzdálenější díry tunelu jsem jí poslala povelem ke mně skrz, tož poslechla. Ve zkoušce dělala máňu, jó zónovky jsou teď v kursu, když na tréninkách papkáme na konci že. A závěrečný jumping, ve snaze ulehčit jí dráhu jsem běžela tunýlek na jednu ruku, což nepochopila, protočila se a měla ještě další výletíček, tož horší čas, nicméně náš jediný čistý běh za víkend. Bohužel po půl roce závodění stále nenastal běh, který by obě máně doběhly společně bez zaváhání, abych porovnala časy. Nicméně i s kroužením  ztratila na pohrkanou tetku pouhé tři vteřinky, takže houpacího koníka už snad definitivně střelila.

Carrera se letos perfektně srovnala s travnatým terénem, respektive všichni pořadatelé již zprovodily ze světa staré uchycení tyček, které spočívalo v kulaté tyčce a rovném plíšku. Tož cinkáme, ale už tolik neshazujeme. Agility neobsahovalo žádné obtáčení bočnic, jumping byl čistým sprintem na rychlost, tedy po letech dva čisté běhy. Zkouška obsahovala prvek, který jsem nedokázala vyřešit jinak, než přivoláním Carrery přes tři překážky, což neusnesla, kosila a to sem zas neusnesla já, nicméně nevadí, aspoň jsme poladily zónečky. Pak  poněkud nekonečné čekání na vyhlášení a hurá dom.

Druhý den počasí stále drželo. Začalo se agility, které nebylo nijak zvlášt obtížné, pokud máte psa, který unese lákající tunel na konci slalomu. Surránek v tréninku podobnou kombinaci zvládá bez problémů, tady však máňošila a nebyla schopná slalom dodělat ani na 25. pokus, raději jsem tedy opustila parkur. Carrerce to problém nedělá, co jí ovšem dělá problém je neshodit tyčku, pokud po ní chci, aby zatočila v trošku rozumném oblouku a né  s výletem až za pásku, jak umí v klidu předvést. Tak tedy jedna lať, jinak nejlepší čas, dvě vteřiny na vítěze. No nic, hurá na jumping. Menší propletení mezi bočnicema, ale nic nezvládnutelného. Surránek běžel krásně, tři překážky do cíle ovšem dělala, že nechápe a lup tunel. No, nicméně vše vynahradila v následující dvojkové zkoušce. Oproti včerejšku samé lahůdky, mezi zezadu okolo, vzdálenější díra tunelu, slalom náběh pravý úhel zleva, no Surránek zářil, vše bez problému, máňa jsem byla tentokrát já, zařvu na ní nad skočkou, tedy jedna dole, škoda, nejlepší čas. Ale hurááá, na výborně a do 5. místa, takže druhý kousek splněn na republiku. Carrerka zřejmě již stárne, psychická únava se dostavila. V jumpingu asi i díky předcházejícím tratím již nebyla schopná zatočit vůbec, děsivé výlety korunovala diskem na poslední překážce. Jak mi pak došlo, viděla brány od časomíry a vůbec jí nedošlo, že start je na opačném konci parkuru než cíl...trojkovou zkouškou vše korunovala, nenaběhla do slalomu, houpačku jako že jo, ale pak zase radši slezla, šílený výraz, no hurá radši vyhlášení a dom. Poněkud náročný víkend, ale už se nemůžu dočkat toho dalšího

 

Tož výsledky:

Baldric:

Sobota: Veterán Agility:  3. místo, Jumping: 1. místo

Neděle: Veterán Agility: 1. místo, Jumping: 1.místo - celkový součet: 2. místo

Carrera:

Sobota: Agility: 1. místo,  LA3: DIS, Jumping: 1. místo

Neděle: Agility: 7. místo, LA3: 5. místo, Jumping: DIS

Surri:

Sobota: Agility: DIS,  LA2: DIS, Jumping: 7. místo

Neděle: Agility: DIS, LA2: 4. místo, Jumping: DIS

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch