Jdi na obsah Jdi na menu
 


Táborský hopík 2010

17. 8. 2010

Táborské závody se letos konaly na našem oblíbeném místě v Soběslavi. Předpověď počasí nevěštila nic dobrého, cestou byla taková průtrž, že nás s madam Flash napadaly hříšné myšlenky auto otočit a vráti se dom. Naštěstí jsme dojely na místo, už jen drobně pršelo, později vykouklo sluníčko a zůstalo celý víkend. Parkur byl sice podmáčený, ale bahno se nekonalo a Carrera světe div se neshazovala... ale to jako fakt neshazovala, za celý víkend jí nespadla tyčka. Nutno podotknout, že parkury neskrývaly žádné záludnosti, kromě těch trojkových byly i všechny plynule běhavé, tak jsme si to užili.

Baldric prožil poněkud rozporuplný víkend, v sobotu běhal zas jako bůh, škoda jen,  že nešlo rozložit áčko, tudíž mega jump, ale jinak jsem za ním těžce vlála. V neděli bohužel vedle slalomu se vyvenčil pes, takže Baldric nasál a zbytek dne s ním nebyla řeč, jen cvakal zubama a byl mimo. Po parkuru už jen tak bloumal, v druhém běhu mi dokonce opět zdrhnul do cíle již v půlce parkuru.

Holčičky jinak příjemně překvapily. Ranní agility jsem Surránka sprostě diskla, jinak fantasticky vnímala, zóny neplazila a kromě mého poslání na jinou skočku by měla čistý běh. Carrera byla sice šílená, zóny  celý víkend dost flákala, ale tentokrát jsme poněkud závodily, tak se nedalo nic dělat. Zkoušky dal Surránek čistě, sice zóny už nebyly tak rychlé, ale na bednu to bylo, tudíž  máme další splněnou do trojek. Carreru jsem měla chuť přizabít...po kladině zcela rovný náběh do slalomu. Carrera sice zónu nějak udělala, ale přímo z ní se  mohutným jumpem odrazila a doletěla až do druhé díry slalomu, čímž mě dost vytočila, že písk následoval brzy. Zpravila to ovšem následujícím jumpingem, který dala opět čistě, sice nějaké výletečky, ale pořád to ještě bylo na bednu. Počkali jsme na vyhlášení, posbírali ceny a nevěřícně zírali na hodinky...domů jsem dojela v devět večer a silně pochybovala o zítřku.

Ráno ovšem opět shing, tak jsme vyrazili. Surránek se moc snažil, narozdíl od Carrery, která zas měla zatměno a běžela do pryč... dostala tedy poněkud pojeb, takže pak už následovaly jen čisté běhy a  vítězství. Proč to nejde pořád po dobrém a bez řevu? Pak dal ještě Surránek čistou dvojku, sice spadla z kladiny, ale nějakým zázrakem se vyškrábala zpátky, aniž se dotkla země, tudíž jen časová ztráta. V posledním běhu už se poněkud dostavila únava, ale je to moje beruška. Tak zas hurá na vyhlášení a hurá dom. Jen co jsem dojela domu a odnosila věci, se přihnala kroupová smršť. Máme sice zlikvidovanou zahradu a auta jak řešeta, ale jinak se nikomu nic nestalo, tudíž zas někdy příště na závody.

A výsledky:

Baldric:

Sobota: Veterán agility: 2. místo, Jumping: 1. místo

Neděle: Jumping: 2. místo, Agility: DIS

Carrera:

Sobota: Agility: 1. místo, LA3: DIS, Jumping: 2. místo

Neděle: Jumping: DIS, LA3: 1. místo, Agility: 1. místo

Surri:

Sobota: Agility: DIS, LA2: 3. místo, Jumping: DIS

Neděle: Jumping: 3.místo, LA2: 2. místo, Agility: DIS

Video (tentokrát bohužel jsem  neměla pravidelného natáčeče):

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch