Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šiškobraní Třešť

27. 8. 2011

Letos asi nejšílenější závody. Začly již ve čtvrtek odpoledne, kdy se moji milý pejskové rozhodli spást asi miliardu na zem spadaných lískových oříšků. Z borderek jen padaly lisované skořápky, Erina to buď umí louskat nebo to strávila, bohužel buldočci se dali do zvracení. Matylda se z toho vyspala, Barunka byla taky jeden den špatná, ovšem Mistr King miluje zbraslavskou veterinu a tak jsme v pátek večer vyrazili na pigáro Cerenie.

Ráno se tvářil, že už jako dobrý a že poběžíme, no po pár překážkách jsem zjistila, že to nebyl dobrý nápad a odhlásila ho ze zbytku závodů. Čekal nás maraton, jumping, agility, dvoje zkoušky a na závěr hra. Vzhledem k tropickému počasí se mi to zdálo jako šílenost. To jsem ještě nevěděla, že odpoledne bude o dvacet stupnů méně a bude neskonale vděčná za nápad přibalit svojí hřejivou zimní vestičku.

No a běhání, Bidloň zas nejlepší výkon předvedla v ranním jumpingu, poté zase trošku bojíme, nicméně celkem tři čisté běhy. V jedné zkoušce jsme se příliš nedomluvily, ale nevadí.

Surránek, jumping jedna tyčka. První trojková zkouška se běžela ještě za tropického vedra a já si nebyla schopná zapamatovat trať ani s Carrerou, ani pak se Surri. Druhou zkoušku běžela už krásně...tedy skoro, opět madam odpíchla áčko, které jsem opět přestala hlídat, páč už jsem myslela, že jsme si to vyřikaly. V posledním agility stála na áčku jak přibitá...ach jo.

Carrerka. Ráno shazujeme, jsme vykázáni z parkuru. Poté nečekáme na houpačce, jsme tedy vráceni a pak se panička stejně ztratí. Jenže Carrerka umí jít do sebe a pak už jen dva čisté běhy.

Následovala hra, bohužel spočívala ve sbírání šišek za běhu. Vzhledem k tomu, že již několik měsíců mám vesele zablokovaná bedra, tuhle disciplínu jsme vynechali. Následoval monzun, čekání na výsledky a konečně veselé vyhlašování. Byla nám sice zima, ale fakt jsme se pobavili a skvěle si zaběhali. Agility zdar!

A výsledky:

Carrera: Jumping: DIS, 1LA3: DIS, 2LA3: 1. místo, Agility: 2. místo

Surri: Jumping: 5. místo, 1LA3: DIS, 2LA3: 3. místo, Agility: 7. místo, Součet: 5. místo

Bibi: Jumping: 3. místo, 1LA2: 1. místo, 2LA3: DIS, Agility: 3. místo, Součet: 2. místo