Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sirius Cup Opatovice 2010

4. 8. 2010

Po roce jsme se opět vypravili do Opatovic. Ráno se nám podařilo naložit splašeného tervíka a hurá směr Opatovice. Luxusní nová dálniční přípojka cestu značně zkrátila, už se těším, jestli se dožiju i pražského silničního okruhu. Tomáš Glabazňa stavěl celý víkend jak je jeho zvykem luxusní tratě, sice technicky poněkud náročnější, ale běhavé, žádné prasárny pro psy, všude dost místa. Poněkud error byl, že pro large pejsky se stavěly zvlášt parkury. Což je sice fajn, ale časově se celá záležitost neuvěřitelně natáhla, takže domu jsme odjížděli po sedmé hodině.

A huž k běhání. Baldric standardně nezklamal, dva super čisté běhy, jeden běh s odmítnutím, klasicky skrz je skrz a je jedno, že tam žádná díra není. V posledním běhu viděl po dvou letech stůl, bohužel byl hned jako třetí překážka, kdy byl ještě plný elánu a neubrzdil to, tož chybička ale neva. V sobotním agility opět perlil. Měl již na startu sundané vodítko a zjistilo se, že časomíra není snížená na naši velikost. Inu se přenastavila, což Baldrica velmi zaujalo... celou dobu pečlivě sledoval, zda je časomíra správně nastavena. Odložila jsem ho a vyrazím do parkuru, páč jsem potřebovala poněkud náskok. Na povel vpřed hop! se váhavě zvedl a šel si časomíru ještě očuchat a hlasivky měly co dělat, aby upoutaly jeho pozornost...

Surránek překvapil. V prvním ranním jumpu se sice disknul, ale nikoli zdrhnutím do tunelu, to se mu povedlo až odpoledne. Chyba byla na mé straně, odmítnutí jsem opravila diskem. Dvojkové zkoušky už nepotřebujeme, tak se nám povedla luxusní čistá a ještě vítězná. Druhý den už byl Surránek asi trošku unaven, takže nějaká odmítnutíčka, ale jinak běhala celý víkend super, hlavně se mi začínají líbit ty zony.  Nejhezčí běh byla opět dvojková zkouška, kdy se sice diskla, páč hurá tunel, ale jinak dala snad nejtěžší náběh do slalomu v životě a vůbec se snažila.

No a Carrerka...ona se taky snažila. V prvním běhu tyčka, ale pak celý víkend neshodila... bohužel máňa vytvořila vždy nějaké odmítnutí, které nás stálo vítězství. V posledním běhu excelovala absolutně nejlepším časem (4 vteřiny na vítěze), ovšem pro změnu zas jedna tyčka. Ale jinak super víkend, agility zdar! Buldočkům samo zvlášt.

Tož výsledky:

Baldric:

Sobota: Veterán Jumping: 2. místo, Agility: 1. místo

Neděle: Jumping: 1. místo, Agility: 2. místo (počítaly se všechny velikostní kategorie dohromady)

Carrera:

Sobota: Jumping: 8. místo, LA3: DIS, Agility: 4. místo

Neděle: Jumping: 5. místo, LA3: DIS, Agility: 2. místo

Surri:

Sobota: Jumping: DIS, LA2: 1. místo, Agility: DIS

Neděle: Jumping: 17.místo, LA2: DIS, Agility: 11. místo

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch