Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plzeňský agiliťák 2011

23. 4. 2011

V Plzni samozřejmě nemůže chybět, navíc díky luxusnímu Pražskému okruhu jsme tam dřív než na druhém konci Prahy. A taky se nám tam běhá dobře... většinou tedy.

Ranní jumping byl takový, asi bych řekla běhavý, i když na začátku samozřejmě nějaké to obmotávání bočnic nechybělo. Carrera světe div se nic neshodila a dokonce doběhla do cíle... bohužel dvě odmítnutí na slalomu, ale tak jedno bylo moje a druhé asi taky, i když pejsek v jejím věku by to mohl zvládnout. Surrinka si v týdnu spálila polštářek na tlapce, díky řepíku se to sice krásně zahojilo, ovšem ranním sprintem s Bidloňem si ho opět načala. Na trávě nekulhala, tak jsem vyrazila, ovšem snažila jsem se vyhnout prudkému brždění a zatáčení... no podle toho ty běhy vypadaly.  V krásné trojce další mega oblouk a odmítnutí na slalomu... ovšem hlavní mise splněna, máme první A3 na V,  tudíž splněno na Mistrovství republiky. V posledním běhu přišla prudká zatáčka a při stání na áčku tlapku nadzvedla, tudíž jsem jí diskla a jdeme zas řepíkovat.

Bidloň nemohl doskokanit, musely jsme běžet oficielně. A jedničky to byly parádní, samé tunýlky, žádná kladina ani houpačka, takže jsme běžely, dokonce to tak i vypadalo a byla z toho naše první bedna.

Baldrica asi nemá cenu komentovat, jako vždy Mistr King, i když v odpoledním agility díky vedru už to nebyla taková hitparáda jako ráno.

Carrera čarovala...po čisté trojce dala i čisté agility a v devíti letech ještě ukázala, že to umí všem natřít. Ale potom nechápu, proč minulý týden nebyla schopná dát tři překážky v kuse ani v jednom běhu a musela být vyvedena z parkuru...Tož hurá na vyhlášení, kde jsem neustále rotovala, ověšená taškama jak stromeček jsem vyrazila k domovu a hurá vyspat se na neděli.

Neděle začínala pro large pejsky zběsilým jumpingem...po třech rovných tunelech byly dvě překážky vedle sebe přičemž se měla jít samozřejmě ta vzdálenější. Jelikož nemáme žádnou techniku, zbyla mi jen jedna varianta, utíkat jak magor. A tak jsem se rozběhla, nevím jak, ale po tunelech se mi podařilo dostat se před Carreru a dokonce i na správnou překážku... jaké bylo mé překvapení, když následující překážku oběhla a za zády mi jí vzala z druhé strany. Odpotácela jsem se z parkuru a šla vytáhnout Surránka, který absolvoval intenzivní řepíkovou kůru a polštářek vypadal OK. Nevím proč, ale v místech kde jsem byla daleko před Carrerou se najednou ozvala rána a Surri mě srazila v plné rychlosti k zemi. Tedy samozřejmě vím proč, nevěřila jsem jí uplně a trošku kontrolovala, zda tunýlky běží a vteřina zaváhání byla osudná. Sebrala jsem se sice a parkur doběhla, ovšem noha a hlavně koleno během dne modralo a modralo, večer už to bylo jak omalovánky....

Baldric opět dva čisté běhy, pan rozhodčí pokaždé pro veterány parkur přestavil, takže byl jen krásně běhací, tak jsme si ho užili.

Nedělní jedničková zkouška absolvovala pekelnou kombinaci, houpačka slalom a navíc se houpačka šla 2x. Nedělala jsem si žádné naděje, že Bidloně dokážu na tu věc narvat i po druhé, ovšem s houpačkou neměla narozdíl od slalomu žádný problém, tedy jedno odmítnutí.

Trojková zkouška obsahovala prvek kolik překážek dokážeme psa odložit, s čímž nemám problém, ale opět těžký náběh do slalomu, který Surránek na tréninku dává že... tak zase nic. Carrera se na druhou stranu pomalu odsuzuje běhat v A3 do svých 11ti let.

Závěrečné agility vypadalo pekelně, nakonec byl pekelný jen náběh do slalomu, který jsem se Surránkem tak řešila, že jsem jí diskla pro jistotu už tři překážky předem. A Carrera zopakovala svůj včerejší výkon a předběhla všechny o generaci mladší psy. Takže opět maraton při předávání cen, hurá dom a agility zdar!

Tož výsledky:

Sobota:

Baldric:  Veteráni - tentokrát bez soupeře: Jumping, Agility: 1. místo

Carrera: Jumping: 11. místo, LA3: 2. místo (0,00 t.b.), Agility: 1. místo - součet sobota: 3. místo

Surri:  Jumping: 7. místo, LA3: 8. místo, Agility: nedokončily jsme

Bibi: pouze LA1: 2. místo (0,00 t.b.)

Neděle:

Baldric:  Veteráni - opět bez soupeře: Jumping, Agility: 1. místo

Carrera: Jumping: DIS, LA3: 2. místo (0,00 t.b.), Agility: 1. místo 

Surri:  Jumping: 8. místo, LA3: 4. místo, Agility: DIS

Bibi: pouze LA1: 2. místo (opět na V)

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch

Bibi: www.youtube.com/watch