Jdi na obsah Jdi na menu
 


NONSTOP Jahodová párty

20. 2. 2011

Zima se stále drží, venkovní běhání stále v nedohlednu, na celodenní mrznutí v koňských halách už nemáme nějak sílu, hurá tedy na umělku, byť poněkud klouzavou. Nutno říci, pořadatelé se opravdu snažili, tráva byla učesaná, ale ideální to fakt nebylo.

První byl na řadě jumping. Krásně běhavá trať, oba dva rozhodčí se opravdu snažili trať přizpůsobit povrchu. Surránek ovšem vyběhl tak nějak zbrkle, do slalomu se netrefila, tedy dvě odmítnutí. S Carrerou už jsem věděla co povrch dělá a vedla jí trošku jinak, takže odmítnutí jen jedno.  A pak zkoušky. Surránek už běžel super, bohužel jedna tyčka, kladenské bočnice jsou jako peří...Carrerka držela basu, běh sice šílený, ale zato aspoň nějaká bedna.

A pak už agility. Tak hezky běhavý parkur.. Surránek běžel čistě a tři překážky před cílem se na mě...prostě se disknul. Carrerce se povedl čistý běh a předběhl nás jen zběsilý Pipin, skoro o šest let mladší pes. A tak aspoň jedna máňa postoupila do finále, tož hurá dom.

Ranní jumping, náš asi nejhezčí běh, obě dvě máně shodily shodnou tyčku, už i Surránkovi vadí tyčky na čelo, ale jinak solidní časy. Obě dvě se ovšem vešly do první čtvrtiny a tak jsem běžela finále s obouma. No a tam si to vybraly. Obě máně mi skočily zónu, což mě tak rozčílilo, že jsem je ani nestihla vrátit a tak jsme se diskly o kus dál. A tak tedy zkoušky, Surránkův miliontý pokus...hmm, tak docela pěkný běh, ovšem oblouček, tedy nástupka na kladince, pak se panička ztratila a spletla si pořadí překážek, nakonec tedy ještě odmítnutí. Na Carrerce už začlo být vidět, že povrch jí unavuje, nohy jí těžkly a z trojky jsem jí raději odhlásila. Hala krásná, povrch v rámci možností asi dobrý...ale takové antiagility... brzdit psa, aby trefil překážku mě poněkud nebaví. Tož trávě a písku zdar.

A naše výsledky:

Carrera: Jumping: 19. místo, LA3: 3. místo, Agility: 2. místo

Jumping: 6.místo,  Finále: DIS, LA3: nestartovala

Surri: Jumping: 24. místo, LA2:8. místo, Agility: DIS

Jumping: 7.místo,  Finále: DIS, LA2: 7. místo

Video:

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch