Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství republiky Žamberk 2011

12. 9. 2011

MR již potřetí za sebou putovalo do Žamberka. Bohužel někdo dostal super nápad, že bude tentokrát třídenní.Takže to znamenalo vzít si v pátek dovolenou a vyrazit velmi brzy. Další super věc byla, že veteráni běželi první běh v pátek a druhý až v neděli. V sobotu se vše odběhalo velmi brzy a do večera se nedělo nic... no nic tedy.

V pátek jsem mistra Baldrica vytáhla po třech hodinách z auta, snažila se ho sice trošku rozhýbat, výkon byl tedy velmi vlahý, nicméně čistý běh. Na o dva roky mladšího knírače bychom rychlost neměli ani za mlada, takže spokojenost. Následoval běh CACIAg, tentokrát jen pro Carrerku a Surri. Tradiční hňácanice, takže s Carrerou jsem odešla asi po páté překážce neboť hrozila jí fyzická a mně psychická újma...Surránek běžel hezky, disk byl můj, jinak dala ultra těžko rozlišku tunelu a kladiny, šikulka. To bylo ten den vše, hurá na sobotu.

Ráno nás čekalo agility družstev,  krásný běhavý parkur, kde se holky předvedly. Surri i Kari čistě, Bibi jedna chybička. Poněkud špatně vyvážená houpačka jí vymrštila hodně vysoko, doufám, že se jí opět nezačne bát. Co mě ovšem šokovalo, byl čas... dvě vteřiny ztráta na Carreru. Metoda, kdy je Bidloň držen na vodítku a nucen se dívat jak běžím s někým jiným, se ukázala velmi úspěšná. Strach byl pryč, druhý den dokonce nezůstala na startu, jak už chtěla běžet. Nám se sice běh v družstvech povedl, bohužel naše spolubojovnice měly buď chybičku nebo diskotéku, takže nic. Stejné NIC,  v jednotlivcích. Už dle jména rozhodčího mi bylo jasné, že s Kari nemusím chodit na start, taky že né. Na mokré trávě po rovném tunelu brzdila asi metr až drny lítaly, ovšem stejně spadla do dálky, která se nešla. Surránek si vybral nejlepší minelu za celý víkend, podlezla první překážku, tož byl vrácen...Tím běhání skončilo,netuším proč se neodběhalo alespoň finále veteránů, času bylo spoustu.

V neděli ráno začínala všechna finále. Pejskové už byli náležitě unaveni. Veteránská trať byla opět vypečená, zezadu okolo, po každé skočce stahovačka, šíleně lámavá trať. Baldric to vydržel asi 15 překážek, pak se utrhl...áčko se šlo až na konci a to se mu zdálo dlouho. Škoda, šel z druhého místa a první pes měl chybu. Takže naše poslední závody se nám příliš nepovedly. Následoval jumping družstev, ultra běhavá trať. Carreru jsem uběhla, ovšem na Bibánka jsem měla pouze jednoho psa na vydýchání a to rozhodně nestačilo, takže písk velmi brzy, rovné tunely jsem s ní prostě neuběhla. Surránek si zase po měsíci vzpomněl, že vlastně neumí slalom...sice jsme ho ještě opravily, ale už jsme se rozhodily. A konečně finále. Carrera již měla zcela skelný pohled, takže jakmile zaregistrovala slalom, tak šla slalom, ačkoli nebyl zcela v kursu a já stála a řvala zcela na opačné straně. Surránek běžel krásně, tak krásně a rychle, že jsem zapomněla na jednu stahovačku, daly jsme si tedy jednu skočku navíc, ale neva.

Výsledky tedy velmi jednoduché: všichni vše DIS.

Video:

Holčičky - agility družstva: www.youtube.com/watch