Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství republiky 2010

12. 9. 2010

Tož po roce opět v Žamberku, ovšem tentokrát jel i Surránek.  Vyrazila jsem znovu už v pátek do svého oblíbeného penzionku, zaregistrovala se, ubytovala a ráno se probudila do nádherného dne. Sluníčko drželo celý víkend, v neděli už bylo docela i vedro, ale paráda.

Začínali jsme agility družstev. To byl trošku error, páč jsem na žádném nebyla domluvená, Carrerka se tedy ocitla v družstvu Mix large a Surránek Mix large 2. Surránkovi jsem vytvořila odmítnutíčko, pak ještě tyčka, Carrerka taky tyčka, ale jinak jsem byla spokojená, vzhledem k tomu, že na republice jsem se skoro vždycky diskla a navíc terén byl značně podmáčený. Pak nastoupil mistr King na svůj veteránský jumping. No trošku rozlítaný běh, ale čistý.

A huž na jumping jednotlivců. Obě dvě běžely absolutně super. No ale jistě nějaké ale. Carrera si namlela na dvojskoku, absolutně jí nevyšel krok, spadla do něj, tož tyčka. Surránek se rozeběhl, nějakým omylem jsem se ocitla daleko daleko za ní a nepodařilo se mi jí vytlačit do správné díry tunelu, tož písk, ale na to že začla závodit před 11 měsíci...K večeru se postavil běh CACIAg. Surránek se tentokrát do špatné díry vytlačil sám, ale jinak zóny nebyly žádná tragédie. A Carrera, náš nejhorší běh, točení před tunelem, běžení kamsi někam do pryč, ale nic nespadlo, tož jsme utrpěly umístění. Naštěstí vyhrál budoucí mistr světa Audi, tak mě to ani tak nemrzelo. Hurá na vyhlášení a pak na veselou zaslouženou večeři.

Druhý den začínaly opět družstva, tentokrát jumping. Surránkovi jsem se motala, tož jedna tyčka, ale tak vteřina na Carreru, takže houpacího koně nejen zahodila, ale zřejmě už i pohřbila. Carrera máňa shodila tyčky pro změnu dvě, jeden výlet posouzený jako odmítnutí, přesto absolutně nejlepší čas z celého startovního pole...Ovšem soutěž družstev je poněkud specifická. A tak nazvdory handicapu jen tří psů místo čtyř v družstvu a milionu chyb jsme v součtech ulovili bednu. Věkový průměr psí části našeho družstva činil téměř 9 let.

A poté hlavní hřeb dne, finále veteránů. Pan rozhodčí nám snížil áčko, což se bohužel loni nepovedlo, tož Baldric dal druhý čistý běh. Zóna mě stála pár let života, ale byla.

A finální agility jednotlivců. Surránkovi jsem konečně nic nezkazila, jen jsem prostě běžela a běžela a byl to krásný čistý běh. Samo áčko nás stálo nějaký čas, ale už to není 5 vteřin.

A Carrera...no ehm, tak nic neshodila, ovšem podařilo se jí spadnout z houpačky. Né že by jí skočila, ale prostě spadla do strany. Ovšem neuvěřitelná věc, doběhla za víkend všech 5 parkurů. Nutno podotknout, že rozhodčí tentokrát stavěli super běhavé věci, všude místo, žádné obtáčení a rolování psů do bočnic, paráda. Díky tedy za fantastický víkend, speciální díky strejdovi Milanovi za natáčení. Baldricovi a agility zdar!

Tož výsledky:

Baldric: Jumping: 1. místo, Agility: 2. místo - Součet: 1. místo -. Mistr ČR veteránů small

Carrera:  Jumping: 17. místo, Agility: 15. místo, Součet: 11. místo

Družstvo Mix large ve složení Carrera, BOC Ricky s Ivetou Matzenauerovou a BOM Aktijka s Jitkou Novotnou: 3. místo

CACIAg: 2. místo - res. CACIAg

Surri: Jumping: DIS, Agility: 4. místo, CACIAg: DIS

Surrinky družstvo se bohužel né její vinou diskvalifikovalo.

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch

A nějaké foto...

Bibánek šikovný...

fotografie053.jpg

Kloni:

fotografie055.jpg

Carrerka šikovná....

fotografie058.jpg

 A Mistr King....

fotografie060.jpg