Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jumpingový speciál Jihlava

1. 5. 2010

Po roce jsme opět zavítali do kouzelného prostředí jihlavského cvičáku, taková oáza uprostřed lesů. Počasí přes šílenou předpověď  vyšlo luxusní, ani zima ani vedro a hlavně kromě pár ranních kapek žádný déšť. Na programu byly pouze tři jumpingové běhy a pan rozhodčí správně pochopil o co jde, všechny tři parkury super rychlé běhavé, přitom technické, ale žádné obmotávání kolem bočnic a zezadu okolo a další šílenosti. To jsme si užili hlavně s Baldricem, měl šílenou radost a dal všechny tři čistě. Sice jsme neměli žádného soupeře, ale jejich problém, ceny jsem musela do auta nosit na 3x.

A Surránek si dal svojí premiéru zlobení na startu, vyrazila jaksi bez vyzvání, tož byla vrácena na start, tím pádem diskvalifikována. Ale měly jsme asi rovnou jít pryč, okolnost, že bylo proházené pořadí a já se ocitla s Carrerou na startu jako třetí a se Surri jako téměř poslední, se ukázala pro Surránkovo vedení smrtelná. Ona opravdu neběhá jako Kari (díkybohu). Za běžných okolností si trať prohlédnu na obě, tedy spíš na Surri s tím, že s Kari pak stihnu polovinu věcí... obráceně to ale jaksi nefunguje. Nicméně další dva disky už byly čistě  moje, poslala jsem jí kamsi jinam, ale radost mám ze tří správných náběhů do slalomu, obávám se, že je to tím, že byly vždy po diskotéce a tím pádem jsem jí nikterak nepomáhala.

A Carrerka...stále v osmi letech se mé pokusy o tvoření nějaké dráhy míjí účinkem. Lítáme tak nějak od překážky k překážce a v prvním běhu spadla lať jedna, v druhém zázrakem žádná a v posledním běhu taktéž jedna, což mě opět mírně rozladilo, povel padl o zlomek vteřiny později, takže Kari škrtla o tunel, který jaksi nebyl v pořadí, i když opravdu snaha změnit na poslední chvíli směr věru byla. Ale vzhledem k tomu, že terén byl zvláště ráno dost bahnitý a mokrá tráva je pro nás smrtelná kombinace, solidní skóre. Tož agility zdar!

Výsledky:

Baldric: Veteráni  - vše včetně součtu jaksi: 1. místo

Carrera: Jumping I: 2. místo, Jumping II:3. místo, Jumping III: DIS

Surri:  3x DIS

Tentokrát bohužel bez videodokumentace, nenašla jsem žádného točiče.  Ale nádherné fotky od Martiny Ruslerové, moc děkujeme. K vidění hír: vilmovic.rajce.idnes.cz/Special_jumping_Jihlava/#album