Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrr na ně - Ranč Větrovy

4. 9. 2010

Jih Čech je nám toto léto nějak osudným a tak jsem se opět vydali směr Tábor. Předpověď počasí naštěstí již tradičně nevyšla a tak nás čekal nádherný den, s ideálníma podmínkama na běhání. Ranč byl na fantastickém místě v lesích a v ohradách se pohybovalo něco neskutečného. Carrerka měla Vánoce. Kromě klasických koz, koní a podobné havěti jsme mohli zírat na zubry, jaky (nebo jak se to skloňuje), dikobrazy a co mě fakt dostalo, dva medvědi. K nim jsem se teda se psama bála přiblížit, páč Surránek by se bál, Baldric se chtěl seznamovat a Carrera je magor.

A huž k běhání, nakonec se běhalo na písku, což mě tentokrát příliš nenadchlo, páč jsem týden před republikou potřebovala potrénovat mokrou trávu a bahýnko. Jenže jak známo, na písku Carrera neshazuje... a tak jsem nepotrénovala ani zonečky, bylo mi líto jí disknout v čistém běhu  a ten se jí povedl hned 3x! Surránkovi jsem to kazila, ve zkoušce jsem ho diskla, v ostatních bězích vždy jedna tyčka...nějak si to holky prohodily. A mistr King...jak jinak dva čisté super rychlé běhy, v jumpingu měl dokonce jen o 4 vteřiny horší čas než Carrerka. Počkali jsme tedy na vyhlášení a hurá dom.

Druhý den byl poněkud slunečnější, nicméně foukal vítr, takže se vedro nekonalo. Baldric pokračoval ve svém tempu a dal 4 super čisté běhy za víkend. Surránkovi jsem zkazila dvojku, nedomluvily jsme se u jedné překážky, odmítnutí, tak jsem jí raději diskla a začly jsme znova. Jinak běžela čistě a to parkur patřil k těm těžším, zezadu okolo apod.. V agility mě poněkud vytočilo její plazení na zónách, že už jsem se moc nesoustředila,  tedy písk, ale Surránek poznal že je zle. Poslední jumping odběhla ve svém současném maximu a poprvé v životě předběhla tetu Carreru. Měla jsem radost jak malé dítě. A Carrerka, ve trojce měla diskotéku zajištěnou už na startu, páč jsem se jala pojmout zóny čistě tréninkově. Příležitost mi dala hned na třetí překážce - houpačce,  kde sice krásně zastavila, ale bez povelu pokračovala dál. Zbytek dne si už dávala bacha. V agility pokračoval neshazovací zázrak. V posledním jumpingu mi bylo jasné, že 6 běhů bez shozené tyčky je nereálné, ale jedna jediná tyčka za víkend je parádní. Podařený víkend, nejlepší byla hlavní cena za celkového vítěze,  poukázka do e-shopu, Carrera tedy vyběhala nová lítací dvířka, která nevydržela průlety naší barzojí omladiny. Jinak velká pochvala pro našeho oblíbeného rozhodčího, vrátil se ke své staré dobré  běhací klasice, už žádné obmotávání pejsků kolem bočnic.

A naše výsledky:

Baldric:

Sobota: Veterán Agility: 1. místo, Jumping: 1. místo

Neděle: Veterán Agility: 1. místo, Jumping: 1. místo

Carrera:

Sobota: LA3: 1. místo,  Agility: 1. místo, Jumping: 1. místo

Neděle: LA3: DIS, Agility: 1. místo, Jumping: 4. místo - Celkový vítěz závodů

Surri:

Sobota: LA2: DIS, Agility: 5. místo, Jumping: 6. místo

Neděle: LA2: DIS, Agility: DIS, Jumping: 1. místo

Video:

Baldric: www.youtube.com/watch

Carrera: www.youtube.com/watch

Surri: www.youtube.com/watch