Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červencové dvojzkoušky

18. 7. 2010

Červenec byl ve znamení dvojzkoušek, aneb zoufalé lovení Carrerky poslední trojky do obhajoby... né že by tedy o něco šlo, ale opravdu mě znepokojuje, že stále od března nejsme schopni zaběhnout čistou zkoušku.

Pokus první - Předkláštěří

Asi nejšílenější pokus, vzhledem k dvousetkilometrové vzdálenosti. Jak to dopadne mi bylo jasné už po příjezdu na místo, kopcovitý terén s vysokým jetelem, překážky...no holt  se dá běhat na ledasčem. Surránek tvořil vždy doprovod, na republiku máme splněno a tak se věnujeme zrychlení zon, což se nám daří na kladině, ale na áčku stále bída. Jinak Carrerka, v každém běhu tyčka a můj následující disk, bo jsem to psychicky neunesla.

Pokus druhý - Louny

Krásný terén, standardní překážky, písk již na páté respektive osmé překážce, zkrátka špatná karma, nebudu osmiletému pejskovi vysvětlovat jak vypadá slalomek a jakpak se běhá.

Pokus třetí - Veselí nad Lužnicí

Den nezačal uplně ideálně. Při raní procházce jsem s hrůzou zírala na Matyldy anální žlázku, která měla velikost mega angreštu a vypadala, že okamžitě praskne. Úprk na veterinu, hodinové čekání.. a fakt to prasklo. Takže spoustu krve a hnisu, pak otřesné týrání a čištění...nakonec to dobře dopadlo, Matylda je tvrďák, vylezla z ordinace a už byla fit jako vždy. Rozhodla jsem se tedy vyrazit na odpolední dvojzkoušky. Nabrala blonďato-rezavé duo a hurá. Poněkud mě znepokojoval prudký déšt a teplota 13 stupnů, ale vzhledem k tomu, že se blondýna dívala na předpověď počasí a stále tvrdila, že pršet nemá, byla jsem v klidu. Navíc cesta trvala skoro dvě hodiny, vyčasilo se. Suránek si střihl dvě diskotéky, podíl viny je zhruba fifty fifty.Pak se paní rozhodčí snažila... postavila né příliš obtížný parkur, dalo by se říct vyloženě jednoduchý parkur... vzdálenost mezi překážkama mega...dokonce se šlo 4x áčko, aby se minimalizoval počet skoček, tedy Carrerce už tam nezbývalo moc ke schození. Při jednoduchém polokolečku ze čtyř skoček za sebou se ovšem nepochopitelně odpojila a zamířila do tunelu, který se vůbec nešel, stál tam tak nějak uplně bokem za všemi překážkami, byl jen přichystaný na druhou zkoušku. Odpotácela jsem se z parkuru, dokonce jsem nutila blondýnu, aby načala svojí čokoládovou výhru, bo Lex není borderka, tudíž se umístil v obou předchozích bězích. Brzo mě chuť na čokoládu přešla, vyráželo se do druhé zkoušky. Obtížnost poněkud vzrostla, ale stále myslím jednoduše zaběhnutelné i průměrným šimpanzem...Carrerku jsem se rozhodla absolutně neřídit před skočkama, aby nic nespadlo, a jelikož vzdálenost byla stále komfortní, stačilo vše uřvat až poté. Carrerka se pokusila asi milionkrát způsobit mi infarkt, zvlášť její škrt o zeď, coby předposlední překážku, ale zázrak se stal. Zkoušku máme!!! Obhájena tedy kategorie A3 do března 2012!!!

Počkaly jsme na vyhlášení, cestou jsme s blondýnou vyrabovaly prodejnu značky Tesco a celé šťastné s plnýma igelitkama jídla a levných cetek vyrazily k domovu. Tož agility zdar, ale dá se rozhodně přežít i bez něj

Památné video našeho jediného doběhlého a hned "čistého"  běhu: www.youtube.com/watch